Testujeme aplikácie a hry pre iOS (64.časť)

Radi by ste si vylepšili vstavaný kalendár o chýbajúce funkcie? Dnes sa teda spoločne pozrieme na jednu lacnejšiu alternatívu kalendára pre váš iOS smartfón, ktorá bude dostatočným riešením pre väčšinu vašich potrieb a pre maximalistov si ukážeme komplexné riešenie správy schôdzok, úloh a poznámok v iPhone a iPade.

Apple iPhone 4

Week Calendar

Zabudovaný kalendár v iPhone ponúkne jednoduchú a prehľadnú správu vašich udalostí. V prípade, že požadujete prepracovanejšie riešenie, čoskoro sa začnete obzerať po alternatíve. Jednou z nich je aj aplikácia Week Calendar. Za cenu príjemných 1,59 € získate skutočne takmer dokonalý kalendár pre váš iPhone. Okrem bežného zobrazenia dňa, týždňa, mesiaca a roku ponúka Week Calendar aj detailnejšie zobrazenia, vďaka ktorým máte vždy prehľad o tom čo vás ešte čaká. Svojím vzhľadom najviac pripomína zabudovaný kalendár v iPade a obdobne aj v prípade aplikácie Week Calendar nájdete funkciu „Drag & Drop“ pre jednoduché presúvanie schôdzok. Podpora rôznych kalendárov ako napríklad Google, iCloud, Outlook, alebo CalDav sú samozrejmosťou. Poteší aj okamžité pridávanie schôdzok, nastavenie štandardných vlastností novej schôdzky, témy a množstvo iných nastavení, rovnako ako kompletný preklad aplikácie do slovenčiny.

Week Calendar

Pocket Informant

Ak vám nebude stačiť lacnejšia alternatíva a potrebujete niečo skutočne prepracované, Pocket Informant je práve tým, čo hľadáte. Prepracovanejší plánovač by ste hľadali v App Store márne. Množstvo funkcií sa však odrazilo aj na jeho cene, ktorá je 10,49 €. Za túto pomerne vysokú cenu však získate kompletného správcu schôdzok, úloh a poznámok, takže budete mať na jednom mieste prehľad o všetkom čo vás čaká. Pre niektorých užívateľov však môže byť prekážkou až prebytok funkcií a bohaté možnosti nastavenia jednotlivých častí celej aplikácie. Ak však hľadáte komplexný systém správy vášho času, Pocket Informant je správnou voľbou. Chýbať v ňom samozrejme nemôže podpora všetkých kalendárov, vrátane zabudovaného kalendára v iOS, viacnásobných Google kalendárov, úlohy s pripomienkou na mieste a množstvo iných vlastností. Okrem verzie pre iPhone nájdete v App Store aj verziu pre Apple iPad, bohužiaľ si ju budete musieť opätovne zakúpiť, nakoľko vývojári Pocket Informant neponúkajú univerzálnu licenciu.

Pocket Informant

Foto: iTunes

Komentáre k článku