Testujeme aplikácie a hry pre iOS (5.časť)

Tak ako sa už stalo pravidlom aj tento pondelok je venovaný milovníkom jablčných smartfónov a hudobných prehrávačov iPod Touch. V dnešnej časti si overíme naše znalosti zo Slovenského jazyka, vypočujeme si slovenské rádia a samozrejme nezabudneme ani na hru pre spríjemnenie voľného času.

 Apple iPod Touch

ALL SLOVAKIA RADIOS

Chýba vám vo vašom iPhone alebo iPode Touch integrované FM rádio? Ak áno jedným z jednoduchých riešení je aplikácia ALL SLOVAKIA RADIOS, ktorá ako už názov napovedá umožňuje príjem väčšiny slovenských rádií do vášho iOS zariadenia. Aplikácia dokáže nielen prehrávať live vysielanie rádií ale ak si zakúpite verziu PRO, ktorá stojí príjemných 0,79 €, získate možnosť vysielanie aj nahrávať a tak si môžete obľúbenú rádio reláciu kľudne nahrať a vypočuť neskôr, keď budete mať na ňu chuť a čas. Samozrejme chýbať nesmie ani ukladanie staníc do pamäte obľúbených staníc, alebo možnosť vyhľadávania medzi dostupnými stanicami. Vďaka podpore najnovšej verzie iOS budete môcť obľúbené rádio stanice počúvať aj na pozadí, pričom pre príjem vám postačí pripojenie pomocou 3G, avšak pre dosiahnutie vyššej kvality prehrávania sa odporúča pripojenie pomocou Wi-Fi.

ALL SLOVAKIA RADIOS

iSlovenčina

Aplikácia iSlovenčina je prvým pravopisným slovníkom slovenského jazyka do vrecka pre váš iPhone alebo iPod Touch. Ak patríte k tým ľudom, ktorým niekedy robia problémy základné pravidlá slovenského pravopisu bude táto aplikácia vaším verným pomocníkom v prípadoch, keď si nebudete vedieť dať rady. V malej aplikácií, ktorá je dostupná za smiešnych 0,79 € tak získate pomocníka, ktorý vám vždy pomôže aby ste bezchybne ovládali slovenský pravopis. Nájdete tu kategórie ako kde a kedy píšeme „y“, vybrané slová, pády, vzory, mužský, ženský a stredný rod prídavných mien, kedy píšeme veľké písmená, kde píšeme a kde nepíšeme čiarku a množstvo iného. Ku každej téme samozrejme nájdete aj príklady, na ktorých je všetko jednoducho vysvetlené, spolu s rôznymi výnimkami pre jednotlivé pravidlá, ktoré sa v slovenčine vyskytujú.

iSlovenčina

Chicks

Ak ste už prešli všetky časti kultovej hry Angry Birds, máme pre vás novú zábavku na voľné chvíle, ktorou je rovnako zábavná hra Chicks. Aj v prípade Chicks ostaneme pri hydine. Vašou úlohou je totižto zachrániť stanovený počet kuriatok. Tie totižto pri obhliadke okolia našli dieru do zeme. Vtedy však ešte netušili, že sa jedná o portál, ktorý ich prenesie do úplne inej dimenzie. Takto sa dostali do úplne neznámeho sveta plného nebezpečenstiev, pred ktorými ich musíte vy ochrániť. Rôznymi pomôckami ich musíte dostať naspať do ich sveta predtým ako uplynie čas a portál medzi dimenziami sa navždy uzatvorí. Hra je momentálne dostupná zadarmo a tak neváhajte a vyskúšajte si zachrániť malé kuriatka. V hre získate 32 rôznorodých levelov v štyroch prostrediach. Hra patrí k tým skutočne návykovým a ak vás dostane, určite strávite pri nej množstvo času.

Chicks

Komentáre k článku