Testujeme aplikácie a hry pre iOS (42.časť)

V dnešnej časti nášho pravidelného seriálu venovaného aplikáciam pre obľúbený operačný systém Apple iOS sa spoločne pozrieme na aplikáciu, ktorá nám úvodnú obrazovku iPhone obohatí predpoveďou počasia a tiež si ukážeme ako ovládať počítač Mac iba pomocou hlasu priamo z najnovšieho iPhonu.

Apple iPhone 4

Lock Screen Weather

Ak aj vy patríte k užívateľom, ktorým sa zdá obrazovka zamknutého iPhonu nudná a radi by ste si ju nejako oživili máme pre vás jeden tip. Je ním aplikácia, ktorá sa zrodila v susednej Českej republike vo firme CrowdCafé a jej názov je Lock Screen Weather. Nájdete ju v App Store za cenu 0,79 € a ako jej samotný názov napovedá je to aplikácia, ktorá na zamknutej obrazovke vášho miláčika zobrazí počasie v nastavenej lokalite vrátane predpovede na niekoľko nasledujúcich dní. Aplikácia beží na pozadí a dokáže automaticky zistiť vašu polohu a tú využiť pre zobrazenie počasia v danej lokalite. Aplikácia pre svoj beh nepotrebuje softvérový zásah známy ako Jailbreak a tak je úplne bezpečná. Bohužiaľ ak budete napríklad počúvať hudbu informácie o počasí sa zobrazovať nebudú a namiesto nich bude na domácej obrazovke zobrazený obrázok práve počúvaného albumu. Nastavenia aplikácie sú pomerne jednoduché a okrem jednotiek zobrazenia môžete nastaviť aj lokalitu alebo zvuk, ktorý bude prehrávaný pri otvorení aplikácie. Aplikácia je zaujímavou výnimkou v podmienkach Applu, ktorý obmedzuje zobrazenie a zo toho vyplýva aj podmienka, že aplikácia pre svoj beh požaduje operačný systém v poslednej verzii 5.

Lock Screen Weather

Vocal

Už máte svoj nový iPhone 4S? Radi by ste hlasové ovládanie využili aj inak ako na vyhľadávanie niektorých miest alebo zadávanie schôdzok do vášho kalendára? Potom je práve vám určená aplikácia Vocal, ktorú si môžete za 1,99 USD (1,52 €) zakúpiť v americkej verzii obchodu App Store. Aplikácia Vocal totižto slúži na zadávanie príkazov a jednoduché ovládanie vášho počítača Mac. Pre správne fungovanie postačí mať na vašom počítači Mac nainštalovaný softvér Vocal for Mac a takmer okamžite môžete svoj počítač ovládať pomocou hlasu priamo z vášho iPhonu. Ak však nevlastníte najnovší iPhone nemusíte zúfať. Jednotlivé príkazy môžete počítaču zadávať aj napísaním textu do pripraveného okienka a tak môžete túto aplikáciu využiť aj na starších zariadenia s operačným systémom Apple iOS, pričom jedinou podmienkou je, že vaše zariadenie musí mať najnovšiu verziu tohto operačného systému teda iOS 5.

Vocal

Foto: Autor, iTunes

Komentáre k článku