Testujeme aplikácie a hry pre iOS (36.časť)

Tak ako každý pondelok aj dnes si predstavíme aplikácie pre iOS, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. Spoločne si ukážeme aplikáciu na vytváranie prepracovaných poznámok a tiež sa naučíme ako pristupovať k novým fotografiám vašich priateľov na Facebooku bez nutnosti otvárania Facebooku samotného.

Apple iPhone 4S

Awesome Note HD

Apple iPad je okrem konzumácie obsahu, prezerania videí a internetových stránok pomerne často využívaný aj ako poznámkový blok. Zabudovaná aplikácia na poznámky však neponúka až také možnosti personalizácie. Presne z tohto dôvodu sú tu aplikácie ako napríklad Awesome Note HD. Okrem možnosti jednoduchého písania poznámok s plnou podporou poslednej verzie Apple iOS 5 môžete vaše poznámky obohatiť o fotografie z albumu alebo mapy priamo z aplikácie Google Maps. Aplikácia pre svoju prácu nepotrebuje aktívne pripojenie k internetu a priamo z nej môžete vytvárať aj úlohy, ktoré sa následne objavia aj vo vašom kalendári. Ak používate aj online službu Google Docs alebo Evernote istotne vás poteší možnosť priamej synchronizácie poznámok z tejto aplikácie do týchto služieb, rovnako ako možnosť nastavenia ochrany heslom pri spustení aplikácie alebo pre každý adresár samostatne. Aplikáciu Awesome Note HD si môžete zakúpiť v App Store za 3,99 € a vyžaduje Apple iPad s iOS vo verzii 4.2 a novšej.

Awesome Note HD

Fotobookr

Používate Facebook len na sledovanie nových fotografií vašich priateľov, ich komentovanie alebo označovanie ako obľúbených a nebaví vás stále čítať všetky tie zbytočné statusy, príbehy, odkazy alebo požiadavky rôznych hier? Potom je práve vám určená slovenská aplikácia Fotobookr, ktorú si môžete za 1,59 € zakúpiť v App Store a je kompatibilná rovnako s iPhonom ako aj iPadom. Aplikácia Fotobookr umožňuje pristupovať k najnovším fotografiám vašich priateľov, komentovať ich alebo označovať ako obľúbené v revolučnom a jednoduchom rozhraní, ktoré odstráni všetko nepotrebné a vy sa tak môžete sústrediť na zážitky vašich priateľov sprostredkované pomocou fotografií. Rýchlosť prezerania fotografií alebo aktuálnych komentárov uľahčí automatické cachovanie fotografií v aplikácii. V nastaveniach aplikácie nechýba možnosť zvoliť si počet dní, počas ktorých sa majú nové fotografie zobrazovať.

Fotobookr

Foto: iTunes

Komentáre k článku