Testujeme aplikácie a hry pre iOS (33.časť)

Tridsať tri je krásne číslo a dnes vám prinášame pravidelný seriál o aplikáciách pre iOS práve s týmto číslom. Spoločne sa teda pozrieme čo nové objavila NASA, aké nové filmy sa čoskoro objavia v kinách a ukážeme si sociálnu sieť určenú najmä pre fotografov, či už profesionálnych alebo amatérskych.

Apple iPad 2

NASA App HD

Ak vesmír patrí k vaším obľúbeným témam istotne by ste si nemali nechať ujsť aplikáciu, ktorú pre Apple iPad a iPhone vydala vesmírna agentúra NASA. Aplikácia NASA App HD je dostupná v Apple App Store zadarmo a ponúkne vám aktuálne informácie a objavy uverejnené touto vesmírnou agentúrou. Priamo v aplikácii nájdete tisícky fotografií z NASA IOTD, APOD a stránky NASAImages.org spolu s možnosťou prezerania videí na vyžiadanie a live streamovania vysielania NASA TV. Rovnako tu nájdete informácie o nasledujúcom štarte vesmírnej lode spolu so zobrazením hodín s odpočítavaním času do nasledujúceho štartu. Tiež môžete sledovať presnú polohu medzinárodnej vesmírnej stanice ISS na orbite alebo získať podrobnejšie informácie o zariadeniach NASA na celom svete spolu s mapami a presným popisom lokality. Ak by ste teda chceli mať po ruke vždy najnovšie informácie z diania NASA neváhajte a vyskúšajte túto fantastickú aplikáciu.

NASA App HD

iTunes Movie Trailers

Spoločnosť Apple uviedla aplikáciu iTunes Movie Trailers, ktorú v Apple App Store nájdete iba ak vlastníte americký účet. Je však dostupná zadarmo a ponúka prístup k niekoľkým stovkám filmových upútaviek na filmové hity, ktoré sa v najbližšej dobe objavia v kinách na celom svete. Jednotlivé ukážky pritom môžete okrem bežnej kvality sledovať aj v HD režime. Na jednom mieste tak viete získať okamžitý prehľad o tom čo sa do kín chystá a už vopred si viete vybrať ten správny film na základe toho čo vás zaujíma. Okrem videí samotných si môžete v aplikácii prezerať aj fotografie alebo dokumenty z natáčania jednotlivých filmových titulov, pričom si ich môžete ukladať priamo do galérie vášho iOS zariadenia. Nechýba ani zobrazenie rebríčka najobľúbenejšich filmov, kalendár zo zobrazením času kedy bude film uvedený do kín alebo možnosť odoslania detailov o filme pomocou emailu alebo sociálnej siete Twitter. Bohužiaľ na Slovensku zatiaľ nie je možné využiť službu vyhľadávanie aktuálnych filmov v kinách vo vašom okolí.

iTunes Movie Trailers

500px

Aplikácia 500px pre Apple iPad je určená pre všetkých milovníkov fotografií a to nie len od profesionálnych fotografov. V podstate sa jedná o obdobu sociálnej siete, ktorá umožňuje pridávanie a sledovanie fotografií od množstva užívateľov na celom svete. Fotografie z tejto aplikácie môžete následne využiť aj ako podklady pre využitie vášho iPadu ako fotorámiku, alebo na vytvorenie fotoststreamu, ktorý jednoducho doplníte o hudbu z vašej iTunes knižnice. Nechýba ani možnosť označovania jednotlivých fotografií ako obľúbených alebo ich komentovanie. Po vytvorení bezplatného účtu na službe 500px môžete jednoducho pridávať aj vaše fotografie alebo sledovať nové fotografie od vašich priateľov. Fotografie, ktoré sa vám budú páčiť môžete priamo z aplikácie zdielať pomocou Facebooku, Twitteru, Tumbir alebo odoslať emailom. Aplikácia 500px je zadarmo dostupná v App Store.

500px

Foto: Autor

Komentáre k článku