Testujeme aplikácie a hry pre iOS (3.časť)

A znova je tu pondelok. Deň, ktorý patrí k tým menej obľúbeným, keďže je prvým po dvoch dňoch oddychu. Aby sme ten váš pondelok trošku spestrili prinášame vám opätovne pravidelnú rubriku o aplikáciach pre iOS. V dnešnej časti sa pozrieme na aplikáciu Friends, ktorá združuje na jednom mieste nielen Facebook a Twitter, objednáme si pomocou iPhone taxi a pozrieme sa čo nové nás čaká v najnovšej verzii kultovej hry Angry Birds.

Apple iPod Touch 64GB

Chcem Taxi! Slovensko

Potom ako sme vám v minulej časti predstavili, druhú aplikáciu projektu Zlate Stránky sa pozrieme na nováčika, ktorým je aplikácia Chcem Taxi. V jedinej aplikácii získate databázu taxislužieb na Slovensku a v Českej republike. Ihneď po spustení aplikácia sama zistí vašu polohu a vy si takmer okamžite môžete vybrať z množstva taxislužieb aj na základe odporúčaní, čo uľahčí výber overenej a spoľahlivej taxislužby. Po výbere sa zobrazia detaily danej spoločnosti aj s presnou adresou a telefónnym číslom, na ktoré môžete priamo zatelefonovať alebo si ho spolu s detailami uložiť do vášho telefónneho zoznamu, odoslať ho emailom a zdieľať na zdielať na sociálnych sieťach Facebook a Twitter. Zobrazenie vašej aktuálnej polohy na úvodnej obrazovke využijete pri objednávaní taxíka v meste, ktoré dôverne nepoznáte. Aplikácia Chcem Taxi je dostupná zadarmo v App Store.

Chcem Taxi! Slovensko

Friends

Sociálne siete sú fenoménom modernej doby a mnohí z nás používajú niekoľko sociálnych sietí súčasne. Každá sieť má síce vlastnú aplikáciu avšak jednoduchším riešením je mať v jednej aplikácii informácie z viacerých zdrojov. Presne k tomuto účelu je určená aplikácia Friends, ktorá je momentálne dostupná za priaznivú cenu 0,79 €. Okrem najznámejších sociálnych sietí Facebook a Twitter sa pomocou Friends pripojíte aj k MySpace, Linkedln, Instantpaper a Read it Later. Na úvodnej obrazovke sú prehľadne zobrazené vaše notifikácie spolu s priamym prístupom k vašim príspevkom a telefónnemu zoznamu, ktorý je synchronizovaný s nastavenými účtami. Zobrazenie jednotlivých príspevkov je veľmi prehľadné a jednoduché v štýle bubliniek ako to poznáme z aplikácie Správy v iPhone. Jednotlivé príspevky môžete priamo komentovať alebo označiť, že sa vám páčia. Podporované je aj prehrávanie videí, samozrejme iba vo formáte podporovanom samotným operačným systémom.

Friends

Angry Birds Rio

Príbeh pokračuje a naše obľúbené vtáčiky boli odchytené a odoslané do Rio de Janeira. Vašou úlohou už teda nieje zabíjať prasiatka, ktoré pokradli vajíčka ale zachraňovať svojich priateľov rozbíjaním klietok, v ktorých sú väznený. Nová verzia prichádza s dvoma fantastickými epizódami a 60-timi úrovňami plnými zábavy, ktoré sú sprevádzané nezameniteľným zvukom a hudbou. Nové sú aj možnosti „útočných“ vtáčikov a body navyše môžete získať vďaka skrytému ovociu, ktoré musíte počas hry nájsť. Spoločnosť Rovio Mobile, ktorá za týmto projektom stojí bude postupe počas roka uvoľňovať nové úrovne. Tie budú prinášané vo forme aktualizácií hry Angry Birds Rio a vy tak budete mať postarané o zábavu počas celého roka. Angry Birds je jednoducho kultová hra, ktorú musí vlastniť každý majiteľ iPhone alebo iPodu Touch a jej nová verzia posúva celý príbeh ešte ďaľej. Uvádzacia cena Angry Birds Rio je príjemných 0,79 € a v App Store je dostupná aj obmedzená verzia, ktorá je zadarmo a obsahuje iba dve úrovne.

Angry Birds Rio

Komentáre k článku