Testujeme aplikácie a hry pre iOS (2.časť)

Opätovne vám pre lepší štart pracovného týždňa prinášame druhú časť našej pravidelnej rubriky, v ktorej vám vždy predstavujeme trojicu zaujímavých aplikácií pre Apple iOS. Dnes sa pozrieme na Photoshop pre iPhone, nájdeme si program na večerné povyrazenie a zahráme sa na pinguina výsadkára.

Apple iPod Touch

Adobe Photoshop Express 2.0

Adobe Photoshop pre počítače dokáže urobiť s fotografiami zázraky. Spoločnosť Adobe však už dávnejšie predstavila verziu Photoshopu aj pre iOS zariadenia, ktorá sa dočkala aktualizácie na verziu 2.0. Jednoduché úpravy, ktoré zahŕňajú orezávanie, vyrovnanie, otáčanie sú doplnené možnosťami zmeny kontrastu, saturácie a expozície. Vaše fotografie získajú nový vzhľad pomocou množstva nastavení a tiež vďaka novým prednastaveným efektom, rámikom a filtrom. Súčasťou novej verzie je aj možnosť zakúpenia si balíku Adobe Camera Pack, ktorý obsahuje okrem možnosti nastavenia samospúšte aj novú funkciu pre odstránenie šumu vo fotografiách. K aplikácii, ktorá je zadarmo si však budete musieť za túto funkciu priplatiť sumu 2,99 €. Vaše upravené fotografie môžete jednoducho zdieľať s priateľmi pomocou sociálnych sietí Facebook a Twitter, prípadne ich automaticky nahrávať na vaše konto Photoshop.com, kde máte zadarmo k dispozícii 2 GB priestoru pre vaše fotografie. Aplikácia Adobe Photoshop Express 2.0 je dostupná pre iPhone, iPod Touch a tiež Apple iPad.

Adobe Photoshop Express

Penguin Airborne

Ak hľadáte jednoduchú hru pre trávenie voľného času, ktorá má byť zadarmo je možno tou správnou voľbou pre vás hra Penguin Airborne. V hre sa stávate tučniakom – výsadkárom a vašou úlohou je zoskočiť zo stromu pomocou padáku, pričom váš dopad musí byť nasmerovaný presne na stanovené miesto. Vyhnúť sa musíte neskorému dopadu alebo príliš skorému otvoreniu padáka. To by vás totižto mohlo stáť život, alebo by vás mohli ostatní kolegovia predbehnúť. Postupne, ako sa prepracovávate jednotlivými časťami hry, stúpa aj vaša hodnosť a od počiatočnej hodnosti vojaka sa môžete prepracovať až k hodnosti generála. Samozrejme s postupným rastom vašej vojenskej kariéry stúpa aj obtiažnosť jednotlivých zoskokov. Hra Penguin Airborne je dostupná zdarma, avšak v hre samotnej si môžete priplatiť 0,79 € za odstránenie reklám alebo odblokovanie všetkých hodností.

Penguin airborne

Nočné stránky Slovensko

Iste poznáte aplikáciu Zlaté Stránky, ktorá v sebe združuje kontakty množstva firiem. Druhým projektom tejto spoločnosti je nová aplikácia Nočné stránky Slovensko, ktorá vám jednoducho pomôže nájsť miesta, kam môžete večer vyraziť s priateľmi za zábavou. Aplikácia automaticky po spustení určí vašu polohu a ponúkne reštaurácie, bary, zábavné podniky, taxi služby alebo dokonca podniky poskytujúce služby pre dospelých vo vašom okolí. Po výbere niektorého z podnikov sa vám zobrazí presný názov, podrobný popis s otváracími hodinami a adresa aj s telefónnym číslom. Okamžite tak môžete do danej reštaurácie alebo baru zatelefonovať a objednať si na večer stôl. Priamo z aplikácie môžete na mape zobraziť polohu daného baru a následne si pomocou aplikácie Google Maps nechať vygenerovať trasu. Aplikácia Nočné stránky je dostupná zadarmo a je kompatibilná s iPhonom, iPodom Touch a Apple iPadom.

Nočné stránky Slovensko

Komentáre k článku