Testujeme aplikácie a hry pre iOS (11.časť)

Opätovne tu máme prvý pracovný deň v týždni a k pondelku samozrejme patrí aj pravidelná rubrika venovaná aplikáciám pre obľúbený operačný systém Apple iOS. Tentokrát sa spoločne pozrieme na vynikajúcu aplikáciu určenú na prevod jednotiek, nezabudneme ani na hru, ktorou v dnešnom prípade bude golf v podaní majstra a tiež sa naučíme spravovať financie na našom iPhone.

Apple iPod Touch 64 GB

Convex

Convex je štýlový a svojím spôsobom aj revolučný prevodník jednotiek pre váš iPad, iPhone alebo iPod Touch. V tejto jednoduchej aplikácií, ktorú môžete v App Store získať za 1,59 € nájdete viac ako 900 fyzikálnych jednotiek rozdelených prehľadne do 20-tich kategórií. Jednoduchosť ovládania pritom spočíva v tom, že stačí priamo zadať hodnoty aj s jednotkami a aplikácia automaticky určí o akú jednotku sa jedná a po následnom výbere ju prevedie na vami požadovanú veličinu. Stačí tak zadať napríklad „5ft 10“ a algoritmus aplikácie určí, že sa jedná o dĺžku. Je to skutočne rýchly a návykový spôsob ako prevádzať jednotky. Samotné prevody sú pritom doplnené o zvuky a podarené animácie a tak sa ani počas prepočítavania jednotiek nebudete nudiť.

Convex

Money for iPhone

Ak hľadáte správcu financií pre váš iPhone môže byť práve aplikácia Money for iPhone tou správnou voľbou pre vás. Za cenu 1,59 € získate jednoduchú aplikáciu, pomocou ktorej môžete sledovať finančné transakcie na vašich osobných alebo podnikových účtoch a vždy tak budete mať zo sebou kompletný prehľad o príjmoch a výdajoch, ktoré ste uskutočnili. , financií na bankových účtoch a mať tak neustály prehľad o vašich príjmoch a výdajoch. Okrem číselného zobrazenia nechýba ani zobrazenie prevodov na vašom účte pomocou grafu a spravovať môžte niekoľko účtov v rôznych menách. Aplikácia je prepojená s verziou Money pre počítače Mac a vďaka možnosti synchronizácie môžete údaje nielen prezerať ale aj upravovať na oboch zariadeniach a vždy tak budete mať pri sebe aktuálne informácie.

Money for iPhone

Tiger Woods PGA TOUR 12

Ak patríte k fanúšikom golfu určite by ste si nemali nechať ujsť túto hru. Kvalitné spracovanie hry prezrádza už známy autor, ktorým nie je nikto iný ako spoločnosť Electronic Arts. Vďaka hre Tiger Woods PGA TOUR 12 zažijete golf ako skutočný profesionálny hráč. Turnaj môžete odohrať ako jeden s profesionálnych hráčov, prípadne si môžete vytvoriť vlastnú postavu s množstvom nastavení. Chýbať nemôže ani podpora viacerých hráčov, pričom svoje golfové zručnosti si proti priateľom môžete overiť pri hre cez Bluetooth alebo Wi-Fi, prípadne vyzvať vašich priateľov na sociálnej sieti Facebook. Vďaka komplexnosti hry a jej prepracovanosti jej istotne prepáčite aj pomerne vyššiu cenu, ktorá je 3,99 €. Pre vyskúšanie prostredia je v App Store dostupná aj obmedzená verzia zadarmo.

Tiger Woods PGA TOUR 12

Fotky: Autor, iTunes

Komentáre k článku