Testujeme aplikácie a hry pre iOS (10.časť)

Aj napriek tomu, že majstrovstvá už skončili a hokejový ošiaľ pomaly opadá ostaneme dnes pri tomto zimnom športe a preveríme si naše vedomosti z ľadového hokeja. Okrem toho si vytvoríme pomocou iPhone stop-motion video a tiež si ukážeme aplikáciu na spravovanie vašich úloh s možnosťou odosielania stanovených úloh na iné zariadenia.

Apple iPod Touch 64 GB

Hockey Arena 2011

Tematikou tohtoročných majstrovstiev v hokeji sa inšpirovala aj hra Hockey Arena 2011, ktorá bola nedávno uvedená pre všetky iOS zariadenia. Hra umožňuje prejsť celým turnajom vo forme samostatných nájazdov, pričom o vašom úspechu v turnaji rozhodujú vaše vedomosti z hokeja. Hra obsahuje viac ako 300 samostatných otázok, ktoré do hĺbky preveria vaše znalosti z hokeja. Zoznamy tímov, rozdelenia skupín a pravidlá autenticky kopírujú tento šampionát a jeho výsledok záleží len na vašich znalostiach. Nechýba možnosť tzv. „VS“ módu, v ktorom si môžete svoje vedomosti porovnať s vašimi priateľmi. Hra je lokalizovaná okrem anglického aj do českého, slovenského, nemeckého a ruského jazyka a je dostupná za 0,79 € v App Store.

Hockey Arena 2011

iMotion HD

Aplikácia iMotion HD je vynikajúcim nástrojom, ktorý umožní popustiť uzdu vašej fantázii. Táto aplikácia totižto umožňuje jednoduché vytváranie videí štýlom stop-motion, ktorý istotne mnohí poznáme. Jednotlivé snímky fotografovaného objektu sú totižto následne zložené do videa, tak aby aj samostatne nepohybujúci sa objekt tvoril dojem pohybu. Vďaka iMotion HD môžete teraz takéto videá vytvárať aj pomocou svojho iPhonu, pričom v aplikácií nechýba podpora vytvárania HD videí, množstvo nastavení, filtrov, alebo priamy export na YouTube. Aplikácia je dostupná zadarmo, avšak pre podporu exportu vašich výtvorov a možnosti mať vlastné videá uložené v knižnici videí si budete musieť dokúpiť tieto možnosti priamo v aplikácií za pomerne príjemných 0,79 €.

iMotion HD

Notificant

Notificant je jednou z množstva aplikácií, ktoré nájdete na App Store a slúžia pre spravovanie vašich úloh. Výhodou Notificant oproti konkurencii je okrem minimalistického prostredia tiež možnosť odosielania úloh na iné zariadenia. Jednoducho si tak na vašom iOS zariadení pridáte úlohu, ktorej zobrazenie následne nastavíte na vašom domácom počítači Apple alebo inom iOS zariadení. Samozrejme nechýba ani možnosť nastavenia pripomienky priamo na vašom iPhone alebo iPode Touch, ktorá navyše doplnená o možnosť zaslania si pripomienky emailom v stanovenom čase. Vďaka online synchronizácii máte priamo z aplikácie prístup ku všetkým nadchádzajúcim, predchádzajúcim a archivovaným úlohám. Aplikácia je momentálne dostupná v App Store za výpredajovú cenu 2,39 €.

Notificant

Fotky: Autor, iTunes

Komentáre k článku