Teslu kúpite už aj na Slovensku, cez e-shop s elektronikou

Automobilka Tesla je dobre známa hádam všetkým našim čitateľom. Ak náhodou nie, pozrite si, čo všetko sme o tejto už nie čisto automobilovej spoločnosti popísali. Elektromobily Tesla žiaľ u nás nebolo možné kúpiť u žiadneho predajcu (bazáre sa nerátajú). Od dnes je to ale inak.

ZDROJ | Tesla Motors

Po tom, čo česká Alza spustila predaj vozidiel Tesla na domácom trhu sa po pár týždňoch môžu k novinkám americkej automobilky dostať aj potenciálni zákazníci na Slovensku. E-shop s elektronikou a ďalším tovarom zaradil do listingu všetky tri modely automobilky.

ZDROJ | Alza.sk

Nebola by to Alza, kedy na všetok tovar nemala zľavu a tak Tesla Model S 75D, teda momentálne najslabší Model S kúpite v zľave za 108 000 €. Predtým vraj stála 119 990 €, no kedy to bolo, keď vozidlo je v predaji od dnes je otázne.

Druhým modelom je SUV Model X 100D. Túto červenú krásku môžete navyše naživo vidieť v showroome v Bratislave. Predáva sa za 133 000 €, čo je tiež ale poriadne vysoká suma. Súčasťou ceny je záruka 4 roky alebo 80 000 km na auto a 8 rokov na batériu.

V susednom Rakúsku si môžete Model S 75D kúpiť od 85 200 €, Model X 100D vás vyjde od 111 650 € priamo v autorizovanej predajni Tesla.

Pozrieť si môžete aj ponuku Tesla Model 3, no Alza očakáva naskladnenie až 1. augusta 2018. Ceny Modelu 3 začínajú na sume 42 000 €.

ZDROJ | Tesla Motors

Elektrické motorky od 12 899 €

Okrem elektromobilov Tesla e-shop Alza zaradí do ponuky aj elektrické motorky Zero. Celkovo šesť modelov ponúkne rôzne špecifikácie a rôzne využitie. Napríklad najlacnejší model Zero FXS má 34 kW motor s krútiacom momentom 106 Nm a dojazd 145 km.

Najdrahšie modely s cenou 19 199 € majú 51 kW motory, krútiaci moment 157 Nm a dojazd do 325 km. Ich hmotnosť sa ale približuje k 200 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=D7yV1CJTBLs
https://www.youtube.com/watch?v=qlhno_K951Q
https://www.youtube.com/watch?v=WW7NvH8bflc

„Elektromobily Tesla a elektromotorky Zero Motocycles predstavujú silný technologický pokrok. Každý sa o tom môže prísť presvedčiť na náš showroom v Bratislave, kde ich zákazníkom radi predvedieme. Ich kúpa je naviac na našom e-shope rovnako jednoduchá, ako kúpa nového počítača či telefónu,“ uviedol Jaromír Řánek, riaditeľ vývoja biznisu Alza.cz.

Žiaľ, ani jedno z áut sa mi nepodarilo kúpiť, hoci som včera vyhral v športke. Už v druhom kroku ma systém Alzy zastavil a nemohol som dokončiť objednávku. Reálne si tak Tesla Model S 75D či Tesla Model X 100D nekúpite. Aspoň zatiaľ nie.

ZDROJ | Alza.sk
ZDROJ | Alza.sk

ZdrojAlza.sk

Komentáre k článku