Tesla zas nestíha, Model 3 má výrazné omeškanie

ZDROJ | Tesla

Spoločnosť Tesla vyrábajúca azda svetovo najznámejšie elektromobily má opäť problémy. Kým v júli Elon Musk, CEO Tesla, informoval o tom, že výroba Modelu 3 bude exponenciálne rásť a do konca roka bude automobilka vyrábať 5 000 vozidiel ťýždenne, v praxi to vyzerá celkom inak.

ZDROJ | Tesla

Pozrite siTesla Model 3 sa dostane k prvým zákazníkom ešte tento mesiac

Podľa informácií Elona Muska mala automobilka po odovzdaní prvých 30 vozidiel Model 3S postupne zvyšovať výrobu. V septembri si tak mohli prísť k svojmu vysnívanému elektromobilu ďalších 1 500 zákazníkov.

https://www.youtube.com/watch?v=vzT0uNT0ds8

Nestalo sa tak ani náhodou, čo je ale určite škoda. Aktuálne Tesla dokáže týždenne vyrobiť iba pár desiatok kusov elektromobilu Tesla Model 3. V treťom kvartáli Tesla totiž vyrobila len 260 kusov, čo je okolo 16% z celkového plánovaného počtu. Ten mal k 30. septembru predstavovať 1 630 kusov.

Pozrite siTesla Model 3 príde na Slovensko najskôr koncom roka 2018

Dôvody omeškania Tesla ani Elon Musk nešpecifikovali: „Je dôležité zdôrazniť, že neexistujú zásadné problémy s výrobným alebo dodávateľským reťazcom Modelu 3.“ Čo za tým je môžeme iba hádať. Automobilka chce ale problémy vyriešiť v krátkodobom horizonte.

ZDROJ | Tesla

Lance Ulanoff z Mashable.com si neodpustil poznámku, že týmto tempom dodá automobilka objednané vozidlá v roku 2363.

K dosiahnutiu stanoveného cieľa výroby má Tesla veľmi ďaleko, čo nie je pre zákazníkov dobrá správa. Nie len pre tých, ktorí si Model 3 predobjednali, ale aj pre tých, ktorí na Tesla Model 3 čakajú z priamej objednávky.

Pozrite siTeslu kúpite už aj na Slovensku, cez e-shop s elektronikou

ZDROJ | Tesla

Kým začiatkom augusta sme hovorili o dodaní prvých Modelov 3 na Slovensko koncom roka 2018, kvôli neustálemu zdržovaniu výroby to môže byť pokojne aj polovica roka 2019.

A to Tesla bude mať už veľké problémy. Azda každá renomovaná automobilka už ohlásila plány na elektrifikáciu svojho portfólia do roku 2020 (plus/mínus) a tak si s najväčšou pravdepodobnosťou zákazníci budú môcť kúpiť pomerne dostupný elektromobil od inej, klasickej značky.

ZDROJ | Tesla

ZdrojTesla

Komentáre k článku