Tesla vs Tesla v podzemnom tuneli Elona Muska – ktorá vyhrala?

ZDROJ | Boring Company

Vizionár a zakladateľ niekoľkých priekopníckych firiem, Elon Musk, proti sebe postavil dve Tesly. Jedna pretekala na bežnej ceste a druhá v podzemnom tuneli Muskovej spoločnosti Boring Company. Ktorá bola v cieli prvá?

Boring Company už niekoľko rokov pracuje na riešeniach podzemnej dopravy cez tunely. Momentálne je vo výstavbe tunel pod mestom anjelov v slnečnej Kalifornii, ktoré je známe svojimi dopravnými zápchami.

Pozrite siBoring Company pri razení tunela zarazili aktivisti

Nešlo o plnohodnotný závod, keďže Tesla, ktorá išla na zemskom povrchu, musela prechádzať cez bežnú premávku Los Angelesu.

Výsledky sú teda jasné – kým podzemnej Tesle trvala cesta 1,5 minúty, nadzemná Tesla potrebovala na rovnaký úsek 4,5 minúty.

Z videa je vidieť, že v tuneli Tesla jazdí po bežnom povrchu a nepotrebuje žiadnu platformu na presúvanie sa, tak ako to bolo plánované na začiatku.

ZDROJ | The Boring Company

Pozrite siElon Musk predviedol prvý tunel od The Boring Company

Ak ste si mysleli, že tunely firmy Boring Company sú iba hudbou ďalekej budúcnosti, opak je pravdou. Firma získala prvý kontrakt, ktorý zahŕňa vybudovanie dvoch podzemných tunelov, ktoré budú spájať haly výstavného centra v Las Vegas. Tieto tunely majú byť hotové do začiatku roku 2021 a v prípade potreby sa majú dať rozšíriť.

Na presun v týchto tuneloch sa navrhuje viacero modelov – Tesla Model X, Model 3 alebo špeciálne upravené 16-miestne hromadné presúvadlo. V pláne sú aj dlhšie tunely, ktorý sa však naďalej schvaľujú ako napríklad tunel medzi Washingtonom a Marylandom, ktorý je dlhý 55 kilometrov.

Otázne je, či je takéto riešenie udržateľné, keďže počet áut sa neustále zvyšuje a tunely sa rovnako ako cesty môžu postupom času zaplniť. Takýto test tiež nezohľadňuje čas, ktorý je potrebný na to, aby ste sa dostali do samotného tunelu.

ZdrojBoring Company Twitter

Komentáre k článku