Tesla sa môže ísť schovať, prichádza luxusný Lucid Air!

ZDROJ | Lucid Motors

O tom, že firma Lucid Motors pracuje na luxusunom elektromobile Lucid Air vieme už pár mesiacov. V posledných ďnoch sa však na internete začali objavovať nové informácie vrátane ceny a dátumu vydania!

https://www.youtube.com/watch?v=zKWTjlBksqM
ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE

O Lucid Air sme prvýkrát písali ešte v decembri minulého roku. Následne sme začiatkom februára prišli s článkom, v ktorom sme písali o inovatívnej technológii odhlučnenia, ktorá bude prítomná v tomto luxusnom voze.

Pre pripomenutie, Lucid Air bude disponovať výkonným elektromotorom, ktorý vás z 0 na 100 dostane za 2,6 sekundy. Nechýba samozrejme možnosť autonómneho pohonu. Najväčším prekvapením auta má byť batéria, ktorá umožní dojazd až 640 kilometrov.

ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE

Pozrite siLucid Air pracuje na najtichšom interiéri vôbec

Poďme k novým informáciám. O cene Lucid Air sa písalo, že by sa mala pohybovať až na úrovni 100 000 dolárov. Podľa najnovších zverejnených detailov to však bude oveľa nižšie.

ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE
ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE
ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE

Pozrite siLucid Air – nová podoba luxusu v tele elektromobilu

Základná cena auta má byť 52 000 dolárov, čo je približne 49 000 eur. Autori sľubujú, že Lucid Air ponúkne v tejto cene lepší komfort a výkon než podobné autá ako Mercedes či BMW.

V základnej cene auta dostanete 386 kilometrový dojazd, 400 koňov pod kapotou a technológiu autonómneho riadenia. Zároveň sa môžete tešiť až na dva kufre, jeden v zadnej časti a druhý v prednej, ktoré dokopy ponúknu úložný priestor v objeme 906 litrov. V cene tiež máte LED multi-svetlá, štyri interaktívne dotykové obrazovky, štyri sedadlá, 10 airbagov, hliníkovú strechu, 19″ kolesá, audio systém s desiatimi reproduktormi a systém s automatickými aktualizáciami bez potreby pripájania PC. Tomu sa hovorí skutočne prvotriedne vybavené auto.

ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE

Pozrite siLucid Motors – firma s revolučným elektro-mobilom

Ak však budete chcieť Lucid Air v plnej výbave, cena presiahne 100 000 dolárov. Firma Lucid Motors plánuje vydať prvých 255 Launch Edition áut, ktoré sa budú pohybovať práve v tejto cene. Za tú však dostanete dojazd cca 506 kilometrov, pod kapotou 1 000 koní, 21″ kolesá a vylepšený audio systém. Okrem unikátnych farieb bude mať auto aj iné limitované doplnky, ktoré však autori zatiaľ nespresnili.

Niektoré stránky uverejnili už aj svoje prvé dojmy z vyskúšania tohto auta a všetci vychvaľujú najmä jeho luxusný interiér a interaktívny systém, ktorý sa autorom skutočne podaril. Exteriér sa však tiež nemá za čo hanbiť, keďže auto disponuje skleneným stropom, ktorý vytvára perfektný dojem pri jazde. Pasažieri v zadnej časti sa môžu tešiť na množstvo voľného miesta a možnosť si sedadlo sklopiť do pozície na ležanie.

V prípade, že máte dostatok prostriedkov na účte a máte o toto exkluzívne auto záujem, firma Lucid Motors už spustila na svojej stránke možnosť predobjednávky.

Môžete byť však sklamaný z dátumu odosielania. Po zaplatení 2 500 dolárového depozitu zistíte, že skôr než v roku 2019 auto nebude. Čo sa týka ceny, tá je podobná ako pri lepších modeloch elektromobilu Tesla, no napríklad taká Tesla Model 3 sa predáva takmer o 20 000 dolárov menej. Za túto cenu však dostanete menší dojazd a pravdepodobne aj menej luxusu.

ZDROJ | DUSTIN DRANKOSKI/MASHABLE

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

https://www.youtube.com/watch?v=7k03MH7ztUs

ZdrojLucid Motors

Komentáre k článku