Tesla postaví na Slovensku už piaty Supercharger, pomôže pri ceste do Košíc

ZDROJ | Tesla

Americká Tesla postaví na Slovensku už svoju piatu nabíjaciu stanicu Supercharger. Stáť bude v Trenčíne čo výrazne pomôže majiteľom elektromobilov pri ceste cez celé Slovensko. Najbližšia stanica z Bratislavy je totiž až Demänovej pri Liptovskom Mikuláši!

Pozrite siTesla Supercharger V3 dokáže nabíjať výkonom až 250 kW, aj tak zaostáva

ZDROJ | Tesla

Tesla Supercharger v Trenčíne, presnejšie pri nákupnom centre Laugaricio, je len na skok z diaľnice D1 smerom na Žilinu, resp. zo Žiliny do Bratislavy. Pre zaujímavosť, je to zhruba na pol ceste k ďalšej rýchlonabíjacej stanici v Demänovej. Presne 125 km od nabíjačky Supercharger pri Auparku a 170 km od tej demänovskej.

ZDROJ | Tesla

Cestou po diaľnici D1 do, resp. z Košíc tak budú majitelia elektromobilov Tesla môcť „tankovať“ na dvoch rôznych nabíjačkách a nebudú musieť detailne počítať dojazd. Aktuálne je totiž na cestách iba minimum elektromobilov Tesla (myslím staré Modely S), ktoré by vzdialenosť Demänová – Bratislava, alebo naopak, čo je 300 km, nedokázali prejsť na jedno nabitie.

Pravdepodobne pôjde o nový typ nabíjačky s 250 kW výkonom, aká už stojí aj v Košiciach. Nabíjačka bude spustená až v druhom kvartáli tohto roku, teda až na jar. Výrobca však upozorňuje, že sa to môže ešte zmeniť. Snáď sa tak ale nestane.

ZDROJ | Tesla

Tesla chce tento rok postaviť v Európe viacero nových staníc, ďalšie budú stáť v Českých Budejoviciach, dve priamo vo Viedni, ale aj pri Wolfsbergu a Villachu smerom na Taliansko. Až 4 nabíjačky ale pribudnú v Rumunsku, opäť smerom k moru. Vďaka viacerým nabíjačkám v Maďarsku tak bude možné ísť k Čiernemu moru podstatne pohodlnejšie.

ZDROJ | Tesla

ZdrojTesla.com

Komentáre k článku