Tesla pick-up je na svete, základom je Tesla Model 3

ZDROJ | Simone Giertz

Elon Musk už pred časom oznámil, že jeho Tesla chystá aj elektromobil typu pick-up a bude aký svet ešte nevidel. Toho sme sa zatiaľ nedočkali, no istá YouTuberka Simone Giertz, ktorá miluje prerábanie všetkého možného a vyrábanie vecí s nulovou potrebnosťou, zverejnila video z prestavby elektromobilu Tesla Model 3 na pick-up. Výsledok?

Pozrite siVyskúšali sme Tesla Model 3, máme sa na čo tešiť

Ten je veľmi dobrý až prekvapivý. Síce pre našinca je takéto vozidlo úplne zbytočné (až na pár výnimiek) v USA ale pick-upy milujú. Simone Teslu pick-up nerobila sama, pomáhal jej celý tím – mechanik Marcos Ramirez, dizajnérka Laura Kampf a YouTuber Richard Benoit, ktorý miluje upravovanie automobilov.

Nápad sa robil pritom viac ako rok. Keďže prerobenie elektromobilu nie je hračka, postupne sa rodili a dolaďovali nápady, ako prerobiť plne elektrickú Teslu na pick-up.

ZDROJ | Simone Giertz

TRUCKLA, ako prerobené vozidlo nazvala je pôvodný Tesla Model S v najnižšej výbave, aby bola vstupná investícia čo najnižšia. Následne Ho tím zo zadnej časti kompletne odstrojil, zmizlo prakticky všetko okrem predných sedadiel a časti pred nimi.

ZDROJ | Simone Giertz

Vtipné počas prestavby ale bolo, že po vybraní zadných sedačiek Tesla Model 3 odmietla naštartovať, pretože zistila, že sa s ňou niečo deje. Všetky problémy ale tím vyriešil a výsledok stojí za to. Tesla Model 3 bez zadnej časti vyzerá akoby bola vyrobená vo fabrike. V zadnej časti pribudol aj ochranný rám tiahnúci sa až nad strechu s trojicou Hela svietidiel.

ZDROJ | Simone Giertz

Ak máte vyše 30 minút, odporúčam si video pozrieť. Ak nie, pokojne po pár minútach preskočte na 25. minútu.

ZDROJ | Simone Giertz

Aby toho nebolo málo, Simone Giertz vyrobila k TRUCKLA aj reklamu…

ZdrojYouTube/ Simone Giertz

Komentáre k článku