Tesla opäť mešká, Model 3 sa dostane do sveta až budúci rok

ZDROJ | Tesla

Americká automobilka Tesla výrazne mešká s dodávkami svojho najnovšieho elektromobilu Model 3. Predminuloročná novinka mala byť už v tomto čase na ceste k zaoceánskym zákazníkom. Elon Musk oznámil, že tí sa ho dočkajú najskôr budúci rok.

ZDROJ | Motor Trend

Ešte v roku 2016 tvrdil Elon Musk, že v roku 2018 nastúpi výroba Modelu 3 naplno a do konca roka sa dostanú elektromobily aj do krajín mimo EÚ. Začiatkom augusta to aj stále tak vyzeralo, keď Tesla predstavila podrobnosti o novom Modeli 3.

V danom článku som písal: „Ak teda nič neočakávané výrobu Tesla Model 3 nespomalí, všetci zákazníci z predobjednávok by sa mohli k svojim autám dostať do konca roka 2018.“. Stalo sa a veľa.

ZDROJ | Tesla

Žiaľ, po mnohých problémoch, ktorými automobilka odvtedy prešla, prišiel Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla (a viacerých ďalších) s informáciou, podľa ktorej sa registrovaní zákazníci mimo Severnej Ameriky sa k svojmu vysnívanému autu dostanú najskôr v roku 2019.

Tesla Model 3 bola pritom predstavená 1. apríla 2016! Pre európsky, resp. slovenský trh by sme sa mohli dočkať Modelu 3 v prvej polovici budúceho roka, Model 3 s pravostranným riadením, teda pre Anglicko, Maltu, Cyprus a ďalšie európske krajiny bude dostupná najskôr v polovici budúceho roka.

ZDROJ | Tesla

S najväčšou pravdepodobnosťou ale ani tento termín nie je finálny. Niekoľkonásobné odloženia termínov dodania naznačujú, že automobilka absolútne nestíha vyrábať v takom množstve ako deklarovala mesiace a roky dozadu. Navyše v roku 2019, resp. 2020 prídu na trh prvé elektromobily renomovaných automobiliek, ktoré nebudú mať ďaleko od výbavy a ceny Modelu 3.

ZDROJ | Tesla

Komentáre k článku