Tesla opäť chystá veľké novinky, vrátane obrovského cyberpunk pick-upu

ZDROJ | Kiyoshi Ota/Bloomberg

Podľa Muska je absurdné, že Tesla ešte existuje. Povedal to počas pomerne dlhého rozhovoru pre Recode. Hoci táto myšlienka bola súčasťou dlhšej myšlienky, je celkom vtipné, že zakladateľ a CEO spoločnosti povie niečo také o vlastnej firme. Čo ale nové Tesla chystá?

Jednou z noviniek bude obrovský, samozrejme, plne elektrický pick-up. Ten je Muskovým srdcovým projektom a podľa jeho slov mu je jedno, či to niekto bude kupovať. Má to byť niečo ako super-futuristický cyberpunk, v ktorom bude bude použitého mnoho titánu. Čo si máme pod tým predstaviť nie je veľmi jasné.

„Bude to nádherné, bude to úžasné. Bude to dychberúce. Zastaví to moje srdce…“ povedal Musk o pripravovanom pick-upe.

Na druhej strane sa ale Tesla pripravuje na príchod Modelu Y, ktorý má byť crossoverom na platforme Modelu 3. Pôjde o malý crossover pre aktívnejších zákazníkov, ktorý ich dostane aj do miernejšieho terénu, pričom cena nebude zďaleka taká extrémna, ako v prípade Modelu X.

Mimochodom, 4. model automobilky Tesla dokončí narážku Elona Muska pri predstavení modelu 3 – Tesla S3XY.

Musk počas rozhovoru ale spomínal aj ďalšie dopravné prostriedky, ktoré Tesla chystá, alebo chce v budúcnosti postaviť. Napríklad spomenul aj niečo ako MHD autobus, ktorý by mohol vzniknúť na platforme ťahača Tesla Semi.

ZDROJ | Tesla

Asi najvtipnejšie je ale vyjadrenie, či bude Tesla niekedy robiť elektrický skúter. Zjavne kým bude Musk CEO to nehrozí, pretože podľa neho skútru chýba dôstojnosť.

Ale aby sme neostali iba vo vzdialenej budúcnosti, Tesla čoskoro predstaví nový update pre existujúce elektromobily so systémom Enhanced Autopilot, s ktorým bude možné cez smartfón ovládať auto ako autíčko na diaľkové ovládanie. Musk to potvrdil na svojom Twittri.

Presný termín updatu ale nie je známy, Musk na Twitteri spomenul 6 týždňov. Update bude opäť systémom OTA, teda nič nebude nutné pripájať k autu, to si ho stiahne samé. Dostupný má byť pre všetky vozidlá z posledných 2 rokov, ktoré majú Autopilot V2+.

ZDROJ | Tesla Motors

ZdrojRecode,Twitter

Komentáre k článku