Tesla nahnevá starých zákazníkov, novým dá opäť nabíjanie zadarmo

ZDROJ | Tesla

Spoločnosť Tesla na svojom Twittri zverejnila informáciu, podľa ktorej všetci noví majitelia elektromobilov Model S a Model X dostanú doživotné bezplatné nabíjanie na staniciach Tesla Supercharger. To ale asi nepoteší starších zákazníkov.

ZDROJ | Tesla

Ešte ako automobilka, Tesla ponúkala svojim zákazníkom k elektromobilom Model S, neskôr Model X neobmedzené nabíjanie vo svojej vlastnej sieti nabíjacích staníc Supercharger. To od 15. januára 2017 ale zastavila a novým zákazníkom ponúkla bezplatne už len 400 kWh elektriny ročne. To je podľa štýlu jazdy a teda spotreby zhruba 1 500 km.

Pozrite siTesla zverejnila ceny za nabíjanie Supercharger, sú vcelku nízke

Po novom ale spoločnosť Tesla (vyrába už aj solárne škridle či záložné batérie) tento extrémne výhodný bonus prináša späť. Dostupný ale bude len pre elektromobily Model S a Model X. Najdostupnejší Model 3 či očakávaný Model Y tento bonus nezískajú.

Podľa The Verge môže byť dôvodom aj fakt, že Tesla v uplynulom kvartále ohlásila stratu 408 miliónov dolárov. Za tú vraj môže z časti aj zníženie záujmu o top modely spoločnosti. TechChrunch dodáva, že z 95 200 dodaných automobilov zákazníkom len 17 650 kusov bolo Model S a X dokopy.

ZDROJ | Tesla Motors

Návratom bonusu, ktorý môže majiteľom ušetriť desaťtisíce Tesla môže očakávať zvýšenie predaja práve prémiových modelov, na ktorých zarába najviac. Stratu z nabíjania bude vykrývať až v ďalších obdobiach. Každopádne, pre nových zákazníkov je to výborná správa. Tá ale určite nepoteší zákazníkov, ktorí za Teslu Model S alebo Model X zaplatili od roku 2017 rovnakú sumu, ako tí noví, no bonus v podobe bezplatného nabíjania na Sueprchargroch nezískajú.

Pozrite siTesla Supercharger V3 dokáže nabíjať výkonom až 250 kW, aj tak zaostáva

ZdrojTwitter,The Verge

Komentáre k článku