Tesla Model S vie plávať, tvrdí Elon Musk

ZDROJ | Tesla Motors

Tesla Model S je unikátny elektromobil. Svedčí o tom nielen neustály záujem o toto vozítko na elektrinu, ale aj jeho dojazd či úžitkové vlastnosti. Netreba tiež zabúdať na doteraz nepokorenú filtráciu vzduchu, ktorú Tesla Motors prezentovala pred pár mesiacmi.

Pozrite siTesla Motors má na znečistený vzduch silnú protizbraň

Tesla Model S 2016
ZDROJ | Tesla Motors

Možno aj vďaka dokonalému utesneniu je Tesla Model S schopná plávať. Aspoň tak tvrdí CEO spoločnosti, vizionár Elon Musk. Ten si mimochodom pred pár rokmi kúpil Lotus Esprit, ktorý používať James Bond vo filme ako malú ponorku.

Elon Musk pred pár dňami na svojom Twittri prekvapil fanúšikov vyhlásením, že Model S vie plávať. Síce len na krátku dobu a nikomu to nedoporučuje, no vďaka kolesám dokáže ísť aj vpred.

Prekvapivo to dokázal aj jeden z majiteľov Modelu S, ktorý sa v Kazachstane ocitol v podjazde plnom vody. Kým ostatné autá stáli, jemu sa podarilo „preplávať“ do bezpečia. Práve toto video bolo iniciátorom Muskovho postu na Twitteri.

https://www.youtube.com/watch?v=FszARiU_jRI

Kde všade sa dostala voda to už ale majiteľ nezverejnil. Práve elektromobil môže byť poškodený omnoho vážnejšie, keďže funguje výlučne na elektrinu, ktorá môže všetko vyskratovať. Tesla to má však zjavne dobre ošetrené, čo opäť potvrdil Elon na svojom Twittri.

Pozrite siAká bezpečná je Tesla Model S? Tento majiteľ sa o tom presvedčil

Aj napriek všetkému, Tesla Motors a ani Elon Musk neodporúčajú skúšať, či Model S naozaj pláva. Je to možné, no záruka sa na takého pokusy nevzťahuje.

tesla_model_s_8
ZDROJ | Tesla Motors

Už teraz sa však tešíme, aké videá budú o pár dní a týždňov kolovať po internete. Určite si aj vy spomínate na nespočetné množstvo videí, v ktorých majitelia Modelu S „naplno“ skúšali funkciu Autopilot.

https://www.youtube.com/watch?v=2vNH-Q7fu7A

ZdrojTwitter,YouTube

Komentáre k článku