Tesla Model S Plaid+ s dojazdom 836 km nebude, podľa Muska je zbytočný

ZDROJ | Tesla

Dnes už ikonický Model S, ktorý dostal do povedomia širokej verejnosti samotnú automobilku Tesla, sa v polovici budúceho roka dočká novej verzie Plaid, ktorú mala pôvodne sprevádzať špecifikáciami ešte extrémnejšia verzia Plaid+. Tú napokon Elon Musk vyškrtol z ponuky, dôvody sú ale diskutabilné.

Trojica elektromotorov s celkovým výkonom 1 100 konských síl so zrýchlením z 0 na 100 km/h za menej ako 2 sekundy je presne to, čo má automobilka Tesla v krvi. Takéto parametre spolu s maximálnou rýchlosťou 320 kilometrov a dojazdom až 836 kilometrov mala ponúkať Tesla Model S Plaid+.

Pozrite siTesla vynovila Model S, má hranatý volant, hernú konzolu a viac ako 1 100 koní!

Tí, ktorí boli ochotní zainvestovať do tohto extrémneho, no v podstate stále rodinného sedanu 139 990 dolárov a viac, sa ale verzie Plaid+ nedočkajú.

Elon Musk na sociálnej sieti Twitter oznámil, že verzia Plaid+ je zrušená, pretože štandardná verzia Plaid je podľa neho dostatočne dobrá.

Treba povedať, že sa nemýli. Aj verzia Plaid sa bude môcť pochváliť slušným výkonom až 1 020 koní. Viac ale zamrzí nižší dojazd „iba“ 627 kilometrov, ktorú príliš nevynahradzuje ani cenový rozdiel, ktorý predstavuje iba 20 tisíc dolárov.

ZDROJ | Tesla

Musk v odpovedi pre portál Electrek vysvetlil, že dojazde vyššom ako 400 míľ (643 km) už v podstate nezáleží, nakoľko počet ciest s dlhšou vzdialenosťou, počas ktorej by si vodič nemusel urobiť zastávku na toaletu alebo občerstvenie je v podstate nulový.

Pozrite siPlánujete kúpu ENYAQ iV? Prichádza aj s nabíjacou službou POWERPASS

Okrem týchto vysvetlení môže Tesla na pozadí zápasiť aj so snahou o zníženie nákladov na výrobu či nedostatočnou kapacitou výroby nových batérií typu 4680. Každopádne je to škoda, Tesla sa týmto rozhodnutím dobrovoľne zbavila hmatateľného marketingového hitu, ktorý by svojim výkonom a najmä dojazdom nadchol aj tých, ktorí svet elektromobility až tak pozorne nesledujú.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku