Tesla Model 3 za 35 000 dolárov sa už nebude predávať

Spoločnosť Tesla celkom nenápadne zmenila svoje niekdajšie veľké plány priniesť na trh elektromobil s cenou 35 000 dolárov. Muskove obrovské plány ponúkať masám cenovo dostupný elektromobil stroskotali. Nie však úplne, k tejto sume sa blíži o čosi drahší model Standard Range Plus. Tesla Model 3 za 35 000 dolárov ale už nekúpite.

Pozrite siVyskúšali sme Tesla Model 3, máme sa na čo tešiť

Teda pre úplnú presnosť dodáme, že Model 3 s dodatkom Standard Range si je možné podľa automobilky ešte stále objednať. Nie však už cez internet, ale už iba telefonicky, alebo v predajni Tesla. Pre našinca či dokonca Európana je to celkom jedno, keďže do Európy sa tento model ani nedostal.

Neoficiálnym dôvodom prečo je Tesla Model 3 Standard Range za 35 000 dolárov dostupná iba týmito dvoma spôsobmi je celkom logický – osobne, resp. telefonicky je možné zákazníkovi vysvetliť, aby si priplatil nie až tak vysokú sumu a zobral si rovno model Standard Range Plus, ktorý sa predával už v minulosti.

ZDROJ | Tesla

Jeho bežná cena je 39 500 dolárov, no po bonuse z federálnej a možno aj štátnej kasy je výsledná suma blízka 35 000 dolárom. Zároveň je verzia Plus výbavou i dojazdom podstatne lepšie vybavená, ako model Standard Range. Ak by ale osobný kontakt nedokázal zmeniť rozhodnutie zákazníka, prichádza oficiálna verzia absencie Standard Range na webe Tesly.

ZDROJ | Tesla

Podľa spoločnosti totiž tvoril predaj verzie Standard Range veľmi malé percento (6x menej ako verziu Standard Range Plus) a tak sa rozhodla, že bude ponúkať už len verziu Standard Range Plus. Takto ušetrí nemalé prostriedky, keďže z výrobnej linky zmizne verzia výrazne odlišná od všetkých ostatných, hlavne čo sa interiéru týka.

Pozrite siTesla Model 3 dostáva dynamické brzdové svetlá a ďalšie vychytávky

V prípade, že zákazník trvá na verzii za 35 000 dolárov, dostane ju, no bude vychádzať z verzie Plus. Okresaná verzia bude mať však elektronicky znížený dojazd, bude mať obmedzené služby ako Tesla Music či dokonca aj vyhrievanie sedadiel.

Plusom ostáva, že zákazník nedostane látkový, ale prémiovejší kožený interiér. Pôvodná verzia Standard Range mala totiž iba látkový interiér či manuálne posuvné sedadlá. Súčasťou drahšej verzie Stanrdard Range Plus je po novom aj systém Autopilot. Aj to je ďalší spôsob šetrenia vo výrobe – každý Model 3 má systém Autopilot.

ZdrojTesla

Komentáre k článku