Tesla minivan bude postavený na platforme Modelu X

Elon Musk, CEO Tesla Motors pred niečo vyše týždňom predstavil druhú časť svojho tzv. Veľkého plánu. V druhej fáze je v ňom plánované aj to, aby Tesla Motors pokryla všetky druhy pozemnej dopravy. Okrem už predstavených Modelov 3, S a X tak pribudne i pick-up, dodávka či malý nákladný automobil.

Server Gizmodo sa trochu zasníval, zamyslel nad Muskovými tweetmi a vytvoril hypotézu, podľa ktorej by nový minivan, resp. dodávkový automobil mohol byť postavený na platforme Modelu X, teda najväčšieho elektromobilu, aký Tesla vyrába.

Pozrite siKomentár 29. týždeň: Majstrovský plán Elona Muska – časť 2

Jason Torchinsky z Gizmodo dal dokopy dokonca aj vizualizáciu, ako by mohol minivan vyzerať. Elon Musk sa totiž po predstavení Veľkého plánu vyjadril, že bude inšpirovaný minivanom Type II od Volkswagenu.

Tento mikrobus pozná azda každý. Ikonický minivan mal dokonca opätovne vyrábať aj samotný Volkswagen, no ten sa k tomu už niekoľko rokov nemá.

Volkswagen Type II
ZDROJ | Wikipedia

Hypotézu potvrdil aj samotný Musk už po pár hodinách od zverejnenia článku na svojom Twittri. A možno aj nechtiac prezradil (pracovný?) názov nového modelu – Tesla Minibus.

Aj keď Tesla Minibus nebude určite vyzerať tak, ako v návrhu od Jasona Torchinskeho, je pravdepodobné že bude niečo medzi Type II od VW a práve týmto návrhom – zaoblená krabica na 4 kolesách s výkonnými elektromotormi a veľmi slušným dojazdom.

Minibus by mal byť zároveň vybavený všetkými súčasnými technológiami, ktoré človek nájde aj v iných modeloch Tesla Motors. Pribudnúť má ale autonómny, alebo aspoň poloautonómny systém jazdenia.

Kedy sa však Tesla Minibus objaví v reáli je zatiaľ otázne. Musk nič konkrétne neprezradil ani pri predstavení svojho Veľkého plánu.

 

ZdrojGizmodo,Twitter

Komentáre k článku