Teslá má nový Model S 100D, zameraný je na dojazd

Elektromobily sa stávajú čoraz populárnejšou náhradou klasických vozidiel využívajúcich fosílne palivá. Ich najväčším problémom je ale dojazd. Nová Tesla Model S 100D sa zameriava práve na slabú stránku.

Tesla Model S
ZDROJ | Tesla Motors

Najväčším problémom elektromobilov je pre väčšinu z nás hlavne ich cena. Na druhom mieste by sa pravdepodobne umiestnil dojazd, ktorý sa stále nemôže s klasickými autami porovnávať.

Ak ale už náhodou máte 80 000 dolárov, no stále neviete či by vás Tesla nenechala niekde na ceste medzi Košicami a Schwechatom, nový Model S 100D by vás nemal sklamať.

Tesla Model 3 8
ZDROJ | MotorTrend

Tesla potichu uviedla do predaja ďalší variant svojho populárneho elektromobilu. Na rozdiel od Modelu S P100D, ktorý vyniká so svojím zrýchlením z 0-100 za 2,58 sekundy sa ale tentokrát výrobca zameral na niečo využiteľnejšie.

Pozrite siTesla Gigafactory spustila výrobu a odkrýva zámery

Model S 100D bude disponovať tou istou batériou, ako P100D, no nejaké zmeny sa tu predsa len udejú. 100D má rozdielne hnacie ústrojenstvo, nakoľko motor v P100D je zameraný skôr na výkon. Tu naopak pôjde o efektivitu, konkrétne o dojazd až takmer 540 kilometrov.

Tesla Model S
ZDROJ | Tesla Motors

A čo akcelerácia či maximálna rýchlosť? Prvá menovaná veličina bude logicky väčšia, z nuly na sto sa dostane Model S 100D za 4,35 sekundy. Maximálka sa zastavila na stále nadbytočných 250 km/h.

A cenový rozdiel? Model s najdlhším dojazdom v základnej výbave je takmer o 40 000 dolárov lacnejší, ako Model S P100D. Tak čo, nájde sa niekto, koho táto informácia potešila?

ZdrojTesla

Komentáre k článku