Tesla má novú domácu nabíjačku, je múdrejšia a dostupnejšia, ale aj pomalšia

ZDROJ | Tesla

Tesla predstavila novú, už tretiu generáciu nabíjačky pre svoje elektromobily pre domácnosti, prípadne hotely a iné tzv. Destination Charging miesta. Nová generácia je múdrejšia, ale aj lacnejšia, čo sa často v prípade nových produktov vo svete nevidí. Často sa však nevidí, že by bola novinka pomalšia ako predošlá verzia.

ZDROJ | Tesla

Tesla Wall Connector vyzerá na prvý pohľad ako pôvodný model. Rozdiel je hlavne v centrálnom paneli, ktorý je z tvrdeného skla. Inštalácia je možná v interiéri, ale aj exteriéri.

Novinky sa diali hlavne vo vnútri. Mnohých určite poteší Wi-Fi modul, cez ktorý je možné ovládať nabíjačku na diaľku, ale bude zároveň získavať aj OTA updaty. Ide tak o smart nabíjačku, akých je na trhu už pomerne dosť. Na rozdiel od nich, len máloktorá smart nabíjačka stojí 500 dolárov.

ZDROJ | Tesla

Nabíjací výkon nabíjačky je 11,5 kW pri 48A, čo je ale menej, ako pri druhej generácii domácej nabíjačky. Tá ponúkala 20 kW pri 80A. Na druhej strane to môže byť majiteľom Tesiel jedno, pretože automobilka obmedzuje nabíjanie na 48A pre šetrenie batérie. Rýchlosť nabíjania je tak maximálne 77 km za hodinu (hodnoty sa líšia pre jednotlivé modely).

Prekvapením je však aj kábel, ktorý kratší, má 2,6 metra. Nový Wall Connector je, samozrejme, kompatibilný so všetkými súčasnými, ale aj budúcimi elektromobilmi Tesla. Tá sa totiž nechystá na zmenu konektora, ktorý využíva na všetkých svojich rýchlych či pomalých nabíjačkách.

ZDROJ | Teslav

ZdrojTesla

Komentáre k článku