Tesla chce zvýšiť ceny nabíjania na Superchargeroch o tretinu

Na verejnosť začali prenikať informácie, podľa ktorých sa Tesla chystá zmeniť cenovú politiku nabíjania na svojich rýchlonabíjacích staniciach Supercharger. S informáciou prišiel portál Electrek, podľa ktorého Tesla zvýši cenu nabíjanai v priemere o tretinu.

Tesla pritom takto pred dvomi rokmi zrušila doživotné bezplatné nabíjania na Superchargeroch pre nových majiteľov elektromobilov Tesla a zaviedla cenník pre každú krajinu zvlášť.

Pre našinca to znamenalo zvýšenie nákladov na nabíjanie z 0 na 0,24 € za 1 kWh nabíjania. 100 kWh batéria v Tesle tak stojí +/- 25 €, čo predstavuje sumu za „plnú“. Nech už máte akokoľvek malú nádrž, do plna ste za 25 € tankovali pred mnohými a mnohými rokmi.

ZDROJ | Tesla

Samozrejme, na plnú nádrž prejde bežné auto viac, ako akákoľvek Tesla s plne nabitou batériou, no pri tých maloobjemových nádržiach (cca 30 l) to až taký rozdiel nie je.

Tesla má ale dobíjanie na Superchargeroch zvýšiť o zhruba tretinu, čo by pre nás znamenalo, že cena stúpne na 0,32 €/1 kWh. 100 kWh batériu by tak majitelia dobíjali za zhruba 32-35 €.

ZDROJ | Tesla

Žiaľ, táto suma je vyššia, ako pri nabíjaní z domácej siete, čo je daňou za rýchle nabíjanie. Batériu v Tesle doma do plna pritom nenabijete ani počas celej noci (z bežnej siete), potrebovali by ste nabíjačku aj doma. Tí majitelia, ktorí ale nemajú možnosť domáceho nabíjania stále voči bežným vozidlám šetria.

Spotreba Tesly sa pohybuje okolo 22 – 25 kWh/100 km, čo pri novej cene nabíjania bolo okolo 7 -8 €.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku