Tesla batérie dokážu napájať tisícky domácností v Los Angeles

ZDROJ | inhabitat

V južnej Kalifornii vyrástol unikátny Tesla zásobník, ktorý dokáže napájať elektrinou až 15 000 domácností po dobu 4 hodín.

https://www.youtube.com/watch?v=V30al5-_vck

Potreby elektrárne sú relatívne vysoké a funguje aj v podmienkach vysokých horúčav, kedy je elektráreň náročnejšia na udržiavanie.

Elektráreň by pomocou svojho úctyhodného výkonu dokázala zásobovať 50 MWh elektriny do 2 500 domácností po dobu 24 hodín.

Tesla vo svojej špeciálnej elektrárni Mira Loma, ktorá sa nachádza v kalifornskom Ontáriu, nainštalovala 396 batériových buniek Tesla PowerPack. V každej z nich nájdete 16 podov batérií, pričom v každom pode je 12 tehličiek a každá tehlička má 85 článkov.

Ak by sme to všetko spočítali, elektráreň má 6 462 720 batériových článkov. Tie sú schopné uskladniť až 80 MWh elektrickej energie.

ZDROJ | Vox-cdn

Pozrite siTesla Gigafactory spustila výrobu a odkrýva zámery

Tesla môže podobné elektrárne využívať pre napájanie malých elektrických systémov napríklad pre celé ostrovy alebo odľahlé zariadenia.

Najzaujímavejšie je, že v tomto zariadení bude Tesla vyrábať ďalšie batérie do svojich elektromobilov s tým, že samotné články znížia spotrebu energie zariadenia. Výstavba elektrárne je tak ďalším krokom k väčšiemu využitiu obnoviteľnej elektriny.

Na záver spomenieme, že Tesla Motors minulý týždeň zmenila svoj názov spoločnosti iba na Tesla, takže môžete očakávať, že len pri napájaní automobilov to pravdepodobne neostane.

ZDROJ | New York Times

ZdrojVerge

Komentáre k článku