Tesco bude doručovať on-line nákupy v Bratislave a okolí v ten istý deň!

ZDROJ | Tesco

On-line nakupovanie potravín či základných životných potrieb vzrástlo počas koronakrízy až extrémne, dnes už niektoré spoločnosti sa preorientovali už iba na takýto predaj. Tesco a jeho služba Online nákupy zažívala taktiež nemalý rast. Od marca 2020 do marca 2021 až o 170%. Teraz pridáva novinku v podobe doručenia nákupu ten istý deň.

Keďže podľa prieskumu NMS Market Research až takmer pätina (19%) Slovákov nakupuje potraviny na internete, Tesco sa rozhodlo priniesť ďalšiu, pomerne veľkú funkciu. Zákazníkom v Bratislave a okolí bude doručovať potraviny a iné produkty z on-line predaja v ten istý deň!

Za Bratislavu a blízke okolie sa pritom považujú aj mestá ako Senec, Pezinok, Stupava, ale aj obce ako Dunajská Lužná či Most pri Bratislave apod.

„Naším cieľom je poskytnúť všetkým zákazníkom tú najvyššiu možnú kvalitu a najkomfortnejšie služby. Preto je pre nás dôležité neustále zlepšovať naše služby pre zákazníkov, aby si mohli rýchlo a bez problémov nakúpiť potrebné výrobky z pohodlia a bezpečia domova. V Tescu sme teraz zašli ešte o krok ďalej z pohľadu neustáleho zlepšovania služby Tesco Online nákupy – nakupujúcim prinášame možnosť doručenia ich nákupu ešte v deň objednávky,“ povedal Martin Bulla, prevádzkový riaditeľ Tesca na Slovensku.

Vďaka vylepšeniu služby Online nákupy a zrýchlením vyzdvihovania tovaru tzv. pickermi, ktorých určite registrujete na väčšine väčších predajní Tesco, reťazec zrýchli aj službu Klikni&Vyzdvihni. V Bratislave bude možné nakúpiť a vyzdvihnúť si tovar ten istý deň.

ZDROJ | Tesco

Tesco sa pochválilo, že v ponuke Online nákupy má viac ako 15 000 produktov, ktoré človek nájde aj v kamenných obchodoch. Rozdielna nie je ani cena, tá je rovnaká, rovnako je možné využiť všetky akcie, ktoré aktuálne reťazec ponúka. Pomáha mu v tom aj zdvojnásobenie kapacity pre on-line nákupy v spolupráci s externým logistickým partnerom.

Nákupy však aj tak vždy riešia tzv. pickeri, korí tovar v predajni vyhľadajú a uložia do špeciálnych označených prepraviek. Následne takto vybraný tovar triedia ďalší zamestnanci podľa toho, či ide o tzv. suchý tovar, alebo je tovar chladený alebo mrazený. K zákazníkom má prísť tovar v rovnakej kvalite ako by si ho kúpili v predajni. Dokonca úlohou pickerov je kontrola nielen dátumu spotreby tovaru, ale aj napríklad vajíčok, aby nebolo ani jedno prasknuté.

Reťazec sa zároveň pochválil, že po novom je možné Tesco Online nákupy vytvárať aj v mestách Trenčín, Banská Bystrica, Poprad, Dunajská Streda, Brezno či Liptovský Mikuláš. Aj vďaka tomu sú on-line nákupy v Tescu dostupné pre 2,8 milióna ľudí na Slovensku.

Komentáre k článku