Tesco chce v Anglicku šetriť peniaze zákazníkom cez automatizáciu

Najväčší obchodný reťazec vo Veľkej Británii predstavil zaujímavú vychytávku, o ktorej som osobne sníval už dávno. Jeho vývojový tím s názvom Tesco Labs ukázal ako ušetriť s IFTTT. Že neviete čo to je?

IFTTT logo
ZDROJ | IFTTT

IFTTT je skratka z anglického výrazu „If This Then That“, teda voľne preložené ako „Ak toto potom tamto“. Ide o formu akýchsi počítačových receptov, resp. algoritmov, ktoré sa vykonajú pri určitom podnete. IFTTT s obľubou využívajú smart domy.

Napríklad si cez on-line sieť IFTTT nastavíte, že po odchode z domu smart dom automaticky zapne alarm, vypne svetlá, konkrétne zásuvky, zníži vykurovanie apod. Na každý úkon pritom existuje množstvo „receptov“, ktoré už vytvorili samotní výrobcovia smart zariadení alebo ich používatelia.

IFTTT je ale možné použiť aj na zvýšenie fyzickej či pracovnej aktivity. Spomínaných receptov existuje niekoľko stoviek. Stačí si len vybrať tie, ktoré potrebujete, resp. budete využívať. V praxi ide o veľmi šikovnú vec, ktorú sa oplatí skúsiť.

IFTTT Tesco
ZDROJ | IFTTT

Tesco Lab ale prišiel s niečím úplne novým. Vymyslel „recepty“, pomocou ktorých budú môcť zákazníci v Anglicku ušetriť, hoci aj to je na zváženie. Každopádne, vďaka prepojeniu Tesco s IFTTT sieťou je možné vytvoriť si rôzne recepty, ktoré napríklad pri určitej cene produktu budú automaticky pridané do on-line nákupného košíka.

Cez IFTTT je možné robiť napríklad aj víkendové nákupy. Stačí si vytvoriť recepty, do ktorých si pridáte produkty, ktoré bežne nakupujete pred víkendom a tak na nič nezabudnete.

Aj keď sa môže zdať, že IFTTT je pre lenivých ľudí, nie je to celkom pravda. Ak sa s receptami na IFTTT vyhrajú šporovliví, môžu ušetriť nemalé financie bez toho, aby museli vždy študovať nové letáky. Zároveň je to výborný nástroj pre zábudlivých, ktorí vždy niečo v obchode zabudnú kúpiť.

Kedy sa dostane služba aj na Slovensko nie je známe. Služba funguje len pre Tesco UK, no cez IFTT si môžete vytvoriť aspoň pripomienky pre nákupy.

Tesco Labs
ZDROJ | Tesco Labs

ZdrojTesco Lab

Komentáre k článku