Tento Bluetooth čip funguje aj bez batérie, napája sa z rádiových vĺn

ZDROJ | Wiliot

Internet vecí má priniesť stovky až tisíce senzorov do nášho každodenného života a spoločnosť Wiliot prišla na to, ako ich napájať aj bez batérie. Do technológie zainvestoval aj Samsung a Amazon.

https://youtu.be/DvOAgJ-91no

Spoločnosť Wiliot vyvinula Bluetooth čip s hrúbkou bežného papiera a veľkosťou poštovej známky, ktorému k fungovaniu netreba žiadne externé napájanie. Čip dokáže spracovať Bluetooth, Wi-Fi a ďalšie signály zo vzduchu, ktoré mu stačia na odosielanie hodnotných dát.

ZDROJ | Wiliot

Pozrite siNike Adapt BB – šnúrky za vás zaviaže váš iPhone

Takáto nálepka bez batérie môže slúžiť ako digitálny štítok na oblečení, ktorý by majiteľovi ukázal správny postup pri praní. Čip dokonca môže komunikovať aj s práčkou, ktorá by tak mohla nastaviť ideálny prací program celkom automaticky.

ZDROJ | Wiliot

Čip taktiež môže sledovať výkyvy teploty pri preprave surovín alebo sledovať aktuálne zaťaženie poličky v chladničke. Cenné produkty môžu byť chránené pomocou čipu bez toho, aby hrozila strata signálu kvôli vybitej batérii.

ZDROJ | Wiliot

Možnosti tohto malého čipu sú zdanlivo neobmedzené, čo je určite jeden z dôvodov, prečo do spoločnosti investovali aj technologickí giganti ako Samsung alebo Amazon. Posledné kolo financovania prinieslo spoločnosti 30 miliónov dolárov a prvá várka čipov na limitovaný predaj bude pripravená ešte tento rok. Plnohodnotný predaj bude spustený v roku 2020.

ZdrojWiliot

Komentáre k článku