Zdieľaný Google kalendár v iPhone? Ukážeme vám, ako nastaviť jeho zobrazenie

Ak používate Google Kalendár na zdieľanie pracovných alebo osobných udalostí a zároveň používate iPhone, iPad či iPod Touch, možno ste sa stretli s problémom zobrazenia takýchto zdieľaných kalendárov v natívnej aplikácii Kalendár pre iOS. Postup, ako ich zobraziť, je pritom veľmi jednoduchý.

Google Kalendár je síce všestranný a rozumie si prakticky s každou platformou, no v prípade operačného systému iOS pre iPhone, iPad či iPod Touch je tu jedno drobné „ale“. V prípade, že Google Kalendár využívate aj na prístup k zdieľaným kalendárom v práci či v domácnosti, v natívnej aplikácii Kalendár pre iOS tieto zdieľané kalendáre bez dodatočného nastavenia neuvidíte. Ako teda nastaviť, aby sa vám zobrazovali zdieľané kalendáre aj tu?

Pridanie Google účtu do iOS

Ak už ste si váš Google (Gmail) účet do iOS pridali, tento krok môžete pokojne preskočiť. V opačnom prípade si stačí otvoriť Nastavenia > Heslá a účty a tu klepnúť na položku Pridať účet a na ďalšej obrazovke vybrať Google.

Systém vás prevedie nastavením účtu a po jeho úspešnom pridaní vám okrem iného ukáže aj možnosť výberu položiek, ktoré chcete s vašim zariadením synchronizovať. Dôležitý je v tomto prípade výber položky Kalendáre.

Výber synchronizácie zdieľaných kalendárov

Ak ste už mali váš Google účet v iOS nastavený alebo ste tento krok práve úspešne dokončili, môžeme sa konečne pustiť do nastavenia synchronizácie vašich kalendárov. Predpokladom je, že vám už cez službu Google Kalendár niekto svoj kalendár nazdieľal a vidíte ho minimálne na stránke calendar.google.com.

Pre nastavenie synchronizácie kalendárov stačí navštíviť pre tento účel vytvorenú webovú stránku, kde po prihlásení uvidíte zoznam vašich a zdieľaných kalendárov. Teraz už stačí iba zaškrtnúť kalendáre, ktoré chcete vidieť aj vo vašom iPhone, iPade či iPode Touch.

Posledným krokom je kliknutie na tlačidlo Uložiť a hotovo! Zmena by sa mala na vašom zariadení prejaviť okamžite. Ak nie, skontrolujte, či máte zdieľaný kalendár aktivovaný aj v zobrazení natívnej aplikácie klepnutím na položku Kalendáre v strede spodnej časti obrazovky zariadenia.

Komentáre k článku