Za Bitcoiny si už kúpite aj Teslu! V čom je však Tesla prelomová?

ZDROJ | Kiyoshi Ota/Bloomberg

Elon Musk sa netají tým, že je veľkým fanúšikom kryptomien a Bitcoinu. Už v minulosti niekoľkokrát v pozitívnom duchu spomínal Bitcoin na svojom Twitteri. Teraz však zdvihol úroveň ešte vyššie.

ZDROJ | Tesla

Zatiaľ len v USA

Teslu je možné si za Bitcoiny kúpiť zatiaľ len v USA. Je to však veľký krok hlavne čo sa týka marketingu. Tesla patrí medzi prvé svetové firmy, ktorá bude ponúkať aj takúto platobnú možnosť.

Už pred pár týždňami vyšla na povrch informácia, že Tesla ako firma nakúpila „nejaké“ Bitcoiny. Dokopy to bola investícia v hodnote 1,5 miliardy dolárov. V istom momente bol dokonca zisk z rastu ceny Bitcoinov vyšší ako zisk z predaja áut. Elon Musk však zašiel ešte ďalej a od tohto týždňa si Teslu viete kúpiť aj za Bitcoiny.

Pozrite siTesla umožní kupovať jej elektromobily za Bitcoiny

ZDROJ | Wikimedia

V čom je táto informácia prelomová?

Dovolím si tvrdiť, že táto informácia ešte nie je až tak úplne zásadná. Čo mi príde ako oveľa zásadnejšie je nasledovné. Bitcoiny, ktoré Tesla príjme za predaj svojich vozidiel nebude konvertovať do FIAT mien. Čo to znamená? V jednoduchosti to, že tie Bitcoiny bude Tesla držať.

Niečo takéto ešte nemá vo svete obdobu. Znamená to, že Elon Musk verí viac Bitcoinom ako americkému doláru? Berie to ako formu investície? Do kedy bude Bitcoiny držať?

Otázok je samozrejme veľa a odpovedí málo. Každopádne pre Bitcoin je toto zásadný krok, pretože sme sa dostali do štádia, kedy Bitcoin nie je len formou výmeny, ale dokonca aj prostriedkom „uchovateľa hodnoty“.

Kto bude ďalší?

Rok 2021 je pre kryptomeny zatiaľ veľmi vydarený. Cena Bitcoinu stúpa a takmer každý týždeň sa objaví nejaká prelomová správa, ktorá cenu posunie znova vyššie.

Tesla je úplne prvá svetová firma, ktorá nie len, že bude Bitcoiny prijímať, ale dokonca ich aj bude ďalej držať. Týmto krokom sa samozrejme môžu inšpirovať aj ďalšie svetové firmy. Je to len otázka času, kedy nákup za Bitcoiny bude úplne bežnou vecou.

ZDROJ | tradingview.com

Komentáre k článku