YouTube Music prišiel na Slovensko. Bude konkurent pre Spotify a Apple Music?

ZDROJ | YouTube

Tak sme sa dočkali aj my. Google nám dnes priniesol vlastnú hudobnú službu, ktorú môžu poslucháči užívať dokonca aj bezplatne. Platená verzia však ponúka oveľa viac, ako len vypnutie reklamy.

YouTube Music je pomerne novou hudobnou službou, ktorá sa spustila minulý rok. Aj keď je určená na počúvanie, obsahuje množstvo videoklipov. Tie je možné počas počúvania skladby kedykoľvek prepnúť z video na audio verziu. Najsledovanejšie hudobné videá z celého sveta sa nachádzajú v sekcii Hotlist.

Služba sa chváli bohatým hudobným katalógom, no informáciu o počte skladieb som nenašiel. Rozdeľuje sa, podobne ako Spotify, na bezplatnú aj platenú verziu.

Bezplatná verzia je prerušovaná reklamami, hudobný poslucháč ju tak môže využívať zadarmo. Platenú verziu YouTube Music Premium získajú používatelia za 5,99 eur mesačne. V nej majú okrem vypnutia reklamy možnosť počúvať hudbu aj na pozadí a sťahovať si hudbu a hudobné videá do zariadenia, čo sa hodí vtedy, ak sú bez internetového pripojenia. Režim Mix skladieb offline automaticky sťahuje obľúbené skladby, takže poslucháč naozaj nikdy neostane bez hudby.

V ponuke je aj rodinný balíček YouTube Music Family Plan (zdieľanie medzi 6 rodinnými príslušníkmi) za cenu 8,99 eur mesačne.

Pozrite siYouTube Music – konečne dôstojný konkurent pre Apple Music a Spotify

YouTube Music má prepracovanú aplikáciu a službu pre počítače s oficiálnymi albumami, zoznamami piesní a ďalším obsahom. Algoritmy majú pomáhať s výberom a doporučovať nových interpretov, podobne ako v Apple Music, Spotify a ďalších službách.

ZDROJ | YouTube

Okrem YouTube Music prišla na Slovensko aj služba YouTube Premium. Ide o najväčšiu nadstavbu nerušeného pozerania videí na YouTube. Zahŕňa všetky výhody platenej verzie YouTube Music a okrem toho umožňuje sledovanie aj všetkých ostatných (nehudobných) videí bez reklám, ich prehrávanie na pozadí a sťahovanie. Používatelia zároveň získajú prístup k programom a filmom v rámci kanála YouTube Originals.

YouTube Premium stojí mesačne 7,19 eur, rodinný balíček YouTube Premium Family Plan (zdieľanie medzi 6 rodinnými príslušníkmi) 10,99 eur mesačne.

YouTube Music sa chváli konkurenčnou výhodou. Keďže Google o nás zbiera informácie, nová služba by mala vedieť poskladať playlisty na mieru podľa záujmov poslucháča. To však môže znamenať aj to, že ak si vaša neter pustí na vašom zariadení Spievankovo, budete mať v doporučenom playliste popri Metallice aj detské hity.

Službu YouTube Music si môžete stiahnuť pre OS Android a pre iOS.

Každopádne, konkurencia je zdravá a milovníci hudby teraz môžu vyskúšať v mesačnom skúšobnom období YouTube Music Premium. YouTube Premium má dokonca až 2-mesačné skúšobné obdobie.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku