Xiaomi Redmi Note 10 5G vás vďaka perfektnej batérii nikdy nenechá v štichu

Staré časy, kedy sme sa počas dňa vôbec nemuseli pozerať na stav nabitia batérie našich telefónov, je definitívne späť. Ich návrat ohlasuje Xiaomi so svojou cenovo dostupnou novinkou Xiaomi Redmi Note 10 5G, ktorá k perfektnej výdrži batérie pridáva navyše aj technológiu rýchleho nabíjania.

Smartfóny ponúkajú z roka na rok čoraz výkonnejší hardvér, krajšie displeje, kvalitnejšie fotoaparáty a prepracovanejší softvér. Už málo sa ale hovorí o postupnom technologickom progrese v oblasti batérií, ktoré musia udržať tempo s našimi neustále rastúcimi nárokmi na tieto inteligentné zariadenia.

Obrovské skoky vpred v tejto oblasti robí pravidelne spoločnosť Xiaomi, či už ide o neustále sa posúvajúcu hranicu v maximálnom výkone, resp. v rýchlosti nabíjania, alebo v neustále sa zväčšujúcich kapacitách batérií a ich reálnej výdrži. To najlepšie z oboch týchto svetov v sebe napokon spája aj nový Xiaomi Redmi Note 10 5G.

Xiaomi sa podarilo do elegantnej konštrukcie tejto novinky s hrúbkou iba 8,92 milimetra vtesnať batériu s kapacitou až 5 000 mAh. Takáto kapacita, akú mimochodom ešte donedávna ponúkali poväčšine iba hrubé a nevzhľadné modely, spoľahlivo vystačí na celodennú výdrž aj tým najnáročnejším používateľom, vrátane vášnivých hráčov.

Xiaomi Redmi Note 10 5G sa graficky náročných titulov nezľakne nielen po stránke výkonu, ale ani výdrže. Doslova „v hre“ vás udrží po dobu 16 hodín, ale ak patríte skôr k fanúšikom videí, filmov a seriálov, tešiť sa môžete až na 22-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Pokiaľ ide o počúvanie hudby a podcastov, tu sa už výdrž batérie dostáva na neuveriteľnú úroveň 178 hodín.

Pozrite siXiaomi Redmi Note 10 5G dokazuje, že kvalitný fotomobil nemusí stáť „majland“

Vďaka nadstavbe MIUI 12 je navyše túto výdrž možné predĺžiť o ďalšie desiatky hodín. V nastaveniach batérie, kde mimochodom môžete vidieť aj odhadovaný zostávajúci čas do vybitia, si stačí aktivovať Šetrenie batérie alebo Ultra šetrenie batérie, ktoré vám umožnia odložiť nabíjanie smartfónu dokonca aj o niekoľko dní.

V rámci režimov šetrenia batérie si môžete upraviť každý detail správania smartfónu tak, aby ste s ním dosiahli ideálny balans medzi výdržou a maximálnym výkonom, ktorý od neho budete požadovať. V podrobnejších nastaveniach týchto režimov tak nájdete napríklad aj automatické vypnutie mobilných dát či vymazanie vyrovnávacej pamäte po zamknutí obrazovky.

Na aktuálny rozbeh 5G sietí je ale Xiaomi Redmi Note 10 5G pripravený aj špeciálnou funkciou 5G šetrenie batérie, ktorá v konkrétnych prípadoch znižuje spotrebu batérie pri využívaní najnovšej generácie mobilných sietí. Známe obavy zo zníženej výdrže smartfónov po prechode na novú generáciu sietí sa tak s touto novinkou stávajú minulosťou.

S takouto výdržou si už vyslovene musíte odvyknúť od neustáleho sledovania stavu nabitia batérie počas dňa, tu sa už reálne fungovanie bez nabíjačky ráta aj na viacero dní. Keď už ale napokon na to nabíjanie batérie dôjde, dlhý čas na nej skutočne nestrávite.

Pozrite siXiaomi Redmi Note 10 5G spája špičkový displej s ochranou vášho zraku

Xiaomi Redmi Note 10 5G vám totiž popri veľkokapacitnej batérii ponúkne aj technológiu rýchleho nabíjania a to výkonom až do 18 W. Z úplného vybitia sa s takýmto výkonom dostanete na pohodlných 30 % za menej ako 30 minút. Čo je na tom najlepšie, nabíjačku s takýmto výkonom si nemusíte dokupovať, nájdete ju priamo v balení smartfónu.

Ak vás Xiaomi Redmi Note 10 5G svojou výbavou zaujal, zakúpiť si ho môžete v oficiálnej distribúcii prostredníctvom mi-store.sk za cenu už od 209 eur. V jeho balení za túto cenu nájdete aj spomínanú nabíjačku a ochranný obal, ktorý udrží váš nový smartfón v bezpečí od prvého momentu od rozbalenia.

Článok sme pripravili v spolupráci s Xiaomi Slovensko.

Zdrojmi-store.sk

Komentáre k článku