Xiaomi Redmi Note 10 5G ukazuje, ako má vyzerať cenovo dostupná prémiovka

Xiaomi patrí do rebríčku TOP 3 najväčších výrobcov smartfónov a jeho novinka Xiaomi Redmi Note 10 5G je dokonalou ukážkou prečo. V prémiovom dizajne totiž ukrýva špičkový hardvér, ktorým posúva latku v pomere cena/výkon na úplne novú úroveň. Sledujte náš špeciálny seriál, v ktorom vám postupne predstavíme jeho výbavu a funkcie do detailu.

Spracovanie a dizajn smartfónov šiel za posledné roky míľovými krokmi vpred. Dôkazom toho je aj nový smartfón Xiaomi Redmi Note 10 5G, ktorý by sme v slepom teste nepochybne zaradili medzi tie najdrahšie vlajkové lode, hoci v skutočnosti stojí zlomok ich zvyčajných cien.

V prvom rade za to môže jeho zadná časť s 3D tvarovaním a príjemným matným povrchom, vďaka ktorej vám táto novinka aj napriek väčším rozmerom perfektne padne do ruky. Prakticky celú prednú stranu smartfónu, podobne ako pri tých najdrahších modeloch na trhu, pokrýva 6,5“ Full HD+ displej, ktorého kvality vám ešte bližšie priblížime v samostatnej časti nášho špeciálneho seriálu.

Akoby vystrihnutý z top-end modelov je aj modul zadných fotoaparátov, v ktorom sú umiestnené tri snímače s fotografickou umelou inteligenciou AI Vision. Hlavnú úlohu tu zohráva až 1/2“ senzor s rozlíšením 48 Mpx, ktorý pre účely makro fotografie dopĺňa 2 Mpx snímač a ďalší 2 Mpx snímač určený pre tvorbu portrétových záberov s obľúbeným rozmazaním pozadia za osobou.

Xiaomi ale záleží aj na detailoch, ktoré by ste v rámci jeho vonkajšieho dizajnu možno na prvý pohľad prehliadli. Prakticky neviditeľnou je v tomto smere čítačka odtlačkov, ktorú Xiaomi integrovalo do zapínacieho tlačidla. Smartfón stačí chytiť do ruky, zapnúť obrazovku a v priebehu zlomku sekundy ste prihlásení v systéme bez kompromisov v zabezpečení vašich dát.

Opomenúť ale určite nemôžme ani obľúbený 3,5-mm audio jack, ktorý si našiel miesto na vrchnej strane smartfónu. Xiaomi netrochárčilo ani na tomto mieste a slúchadlový port vybavilo certifikáciou Hi-Res Audio, vďaka ktorej si s modelom Xiaomi Redmi Note 10 5G budete môcť vychutnať audio v špičkovej kvalite.

Hneď vedľa tohto portu sa nachádza nemenej dôležitý komponent, ktorý sa v najnovších smartfónoch už tak často nevidí. Reč je o infračervenom porte, ktorý vám v spojení s aplikáciou Mi Ovládanie umožní ovládať váš televízor, rádio či dokonca klimatizáciu a ďalšie domáce spotrebiče pomocou smartfónu.

Dizajn ale samozrejme nie je všetko a Xiaomi Redmi Note 10 5G toho v sebe ukrýva ďaleko viac. Sledujte nás preto aj naďalej a nezmeškajte ďalší diel nášho päťdielneho seriálu, v ktorom vám postupne predstavíme jeho špičkový displej, kompletnú zostavu fotoaparátov, batériu s rýchlym nabíjaním, ale aj výkonný čipset.

Ak vás Xiaomi Redmi Note 10 5G svojou výbavou zaujal, zakúpiť si ho môžete v oficiálnej distribúcii prostredníctvom mi-store.sk za cenu už od 209 eur. V jeho balení za túto cenu nájdete aj nabíjačku s výkonom až 20 W a ochranný obal, ktorý udrží dizajn tohto modelu v bezpečí od prvého momentu od rozbalenia.

Článok sme pripravili v spolupráci s Xiaomi Slovensko.

Zdrojmi-store.sk

Komentáre k článku