Xiaomi Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G sú dvojičky pre najnáročnejších

Rodina Xiaomi Mi 10 sa rozrastá o dva nové modely, ktoré majú ambíciu poriadne zamiešať karty smartfónového sveta. Xiaomi Mi 10T 5G a Xiaomi Mi 10T Pro 5G ukrývajú v luxusnom tele výbavu s parametrami, ktoré by konkurencia mohla závidieť.

Novinka Xiaomi Mi 10T 5G vás nebude zbytočne trápiť rozhodovaním sa, či vybrať základný model alebo ten s prívlastkom Pro. Rozdiel je v hlavnom fotoaparáte a vyššej vnútornej pamäti. Zatiaľ čo Xiaomi Mi 10T 5G ponúka hlavný fotoaparát s 64-megapixelmi a pamäťou 128 GB, Xiaomi Mi 10T Pro 5G sa pýši až 108-megapixelmi a pamäťou 128 GB alebo 256 GB. Inak sú oba modely totožné.

Mi 10T 5G už na prvý pohľad jasne hovorí, že nejde o obyčajný smartfón. Dizajnéri čínskej spoločnosti perfektne prepracovali krivky zariadenia, ktoré sa aj napriek štedrému displeju s uhlopriečkou 6,67-palcov veľmi príjemne a pohodlne drží v ruke.

Odolné sklo Gorilla Glass piatej generácie chráni smartfón z oboch strán. Na zadnej strane sklo pomáha vytvárať  zaujímavý gradientný farebný efekt, má nádych matného spracovania a v kombinácii s farbou lunar silver vytvára dojem ľadového vychladenia.

Po obvode sú Xiaomi Mi 10T 5G a Xiaomi Mi 10T Pro 5G lemované hliníkovým rámikom, čo opäť podčiarkuje prémiový pocit zo smartfónu. Do rámiku sa toho podarilo skryť veľa, mnohých však istotne poteší, že ľavý bok smartfónov zostal bez ovládacích prvkov.

Tie sú šikovne umiestnené na pravej strane. Nájdete tu ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania s integrovanou, veľmi rýchlou, čítačkou odtlačkov prstov. V spodnej časti je reproduktor, mikrofón, USB-C a slot pre dve nanoSIM karty.

Displej je v ľavom rohu prerušený nenápadným priestrelom pre 20-megapixelovú selfie kameru. Zadnej strane smartfónu dominuje sústava fotoaparátov umiestených v ľavom hornom rohu. Ich jedinečné rozmiestnenie v rámci obdĺžnikového modulu dalo inžinierom priestor na to, aby zapracovali doslova créme de la crém z dostupného fotosveta.

Hlavný fotoaparát má výraznú dominantnú šošovku s 64 Mpx v prípade Xiaomi Mi 10T 5G alebo 108 Mpx, ak siahnete po Xiaomi Mi 10T Pro 5G. Pod hlavným fotoaparátom sú efektívne usporiadané ďalšie tri a výkonný LED blesk. Širokouhlý fotoaparát s 13 Mpx a zorným uhlom 123 stupňov, 5 Mpx makro kamera a, dnes už samozrejmosť, hĺbkový senzor.

Displej si zaslúži extra pozornosť. O obnovovaciu frekvenciu, ktorá pri hraní hier dosahuje až 144 Hz, sa stará inteligentná technológia, ktorá obnovovanie snímok reguluje tak, aby ste si vždy užívali dokonale plynulé zobrazovanie na displeji, no zároveň displej nemíňal zbytočne batériu. Nechýba certifikácia HDR10+, či svietivosť 500 nitov, ktorá je doslova luxusná.

O výkon sa stará prvotriedne trio Snapdragon 865, grafický procesor Adreno 650 a pamäť RAM s veľkosťou 8 GB (model Xiaomi Mi 10T 5G je k dispozícii aj v lacnejšej verzii s pamäťou RAM o veľkosti 6 GB). Strachovať sa, že by Mi 10T 5G niekedy zaváhal sa rozhodne báť nemusíte. A to dokonca ani pri výdrži. Batéria má kapacitu 5 000 mAh, čo bohato postačí aj na jeden a pol dňa bežného používania. Nechýba podpora 33 W rýchlo nabíjania.

Xiaomi do najnovších prírastkov radu Mi 10 tiež zapracovalo odomykanie tvárou, technológiu Hi-Res audio podporújúcu strereo reproduktory, NFC, vďaka ktorému môžete smartfónom bezkontaktne platiť, najnovšiu veľmi rýchlu generáciu Wi-Fi 6 alebo infraport na ovládanie iných zariadení.

Xiaomi Mi 10T 5G a Xiaomi Mi 10T Pro 5G sú na Slovensku v predaji od 30. októbra 2020. Model Xiaomi Mi 10T 5G začína na cene 479 € a model Xiaomi Mi 10T Pro 5G začína na cene 549 €. Ak si niektorý zo smartfónov predobjednáte už teraz, získate naviac hodnotný darček.

Na oficiálne slovenskej Xiaomi stránke získate k predobjednávke náramok Xiaomi Mi Smart Band 5 a slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earphone 2S. Rovnaký balíček darčekov, teda Xiaomi Mi Smart Band 5 a slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earphone 2S, získate aj u predajcu elektrotechniky NAY.sk.

Operátor O2 zasa k preobjednávke Xiaomi Mi 10T 5G a Xiaomi Mi 10T Pro 5G ponúka ako darček čističku vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 3H.

Článok vznikol v spolupráci s mi-store.sk.

Komentáre k článku