Vytvorte si pohodovú vianočnú atmosféru pomocou týchto tipov

ZDROJ | Jonathan Borba

Štedrý deň je tu a s ním aj naše tipy na vytvorenie vianočnej atmosféry cez filmy a hudbu na streamovacích službách.

Keď ste si z dnešného televízneho programu nič nevybrali, ešte stále sú tu streamovacie služby, ktoré ponúkajú relatívne bohatú ponuku vianočných filmov. Niektoré sú horšie, iné lepšie. My sme sa snažili vybrať to najepšie, čo sa dá na streamovacích službách pozrieť.

Pozrite siTop 10 filmov + top 10 seriálov, ktoré môžete dobehnúť cez Vianoce

Bad Santa

HBO GO

Komédia, ktorá u nás vyšla v preklade Santa je úchyl sleduje príbeh dvojice zločincov, ktorí cestujú po USA v obleku Santa Clausa a elfského pomocníka po nákupných centrách, aby si na Štedrý deň mohli čo najviac zarobiť.

Christmas Chronicles

Netflix

Vydarený moderný vianočný film z dielne Netflixu ponúka príbeh o tom, ako sa dvojici súrodencov podarí takmer zničiť Vianoce tým, že nabúrajú v saniach Santa Klausa.

Love Actually

Amazon Prime Video

Najkrajšia britská vianočná komédia nabitá kvlaitnými hercami končí síce šťastným klišé koncom, no k nemu sa musíte dopracovať cez sériu malých príbehov, z ktorých vás každý bude baviť.

Klaus

Netflix

Jedna z najkrajších moderných rozprávok, ktoré ponúkajú príbeh o tom, ako vlastne vznikla postava Santa Klausa. Samozrejme ide o fikciu, no príbeh vás chytí za srdce.

Nightmare before Christmas

HBO GO

Kultová záležtiosť od Tima Burtona, ktorá sa dá pozerať ako na Vianoce, tak na Halloween. Vizuálne aj hudobne nádherný film, ktorý vznikol pomocou technológie stop motion s ručne vyrábanými figúrkami.

Pozrite siNestihli ste kúpiť darčeky? Prinášame tipy na 8 streamovacich služieb

Pelíšky

Netflix

Pre mnohých najlepší vianočný film, ktorý asi najrealistickejšie zobrazuje minulú dobu socializmu. Film, ktorý spracuváva množstvo dôležitých tém a ktorý by mal vidieť každý aspoň raz.

Polar Expres

Netflix

Príbeh o viere na Vianoce v Santa Clausa, ktorý je navyše krásne metaforicky spracovaný. Nechýba ani nádherný vizuál, ktorý je tvorený špeciálnou technológiou animácie.

S tebou mne baví svět

Netflix

Nestarnúca česká klasika o partii chlapov, ktorí sa vyberajú ako každý rok na výlet na hory. Tentokrát im to však prekazia ich manželky, keď im dajú na starosť ich deti. 

The Holiday

Amazon Prime Video

Romantický film o dvojici nespokojných žien, ktoré sa rozhodnú si na Vianoce vymeniť svoje domy a tým na čas utiecť a zažiť niečo nové. V hlavných úlohách tohto obľúbeného filmu sa ukázali Cameron Diaz a Kate Winslet.

Tři oříšky pro Popelku

Netflix

Nádherná rozprávka v českom spracovaní, ktorá patrí k Vianociam už takmer 50 rokov. Film, ktorého dej pravdepodobne netreba nikomu predstavovať, sa dá pozrieť už aj na Netflixe.

Pozrite si25 tipov na podcasty, ktoré sa oplatí počúvať

Hudobná pohoda na večer

Čo sa týka hudby, každá streamovacia služba vrátane Spotify, Apple Music či Tidal disponuje rôznymi vianočnými playlistami vrátane moderných skladieb či nestarnúcich klasík. Výhodou sú tiež samostatné playlisty s českou a slovenskou hudbou.

ZDROJ | Spotify

Okrem bežných playlistov, ktoré nájdete na všetkých streamovacích službách, vám však môžeme odporučiť aj vianočné playlisty na YouTube, kde je miesto obyčajného pozadia pustený virtuálny krb. Práve táto kombinácia vytvorí dokonalé teplo domova. Stačí do YouTube napísať kombináciu slov „Christmas“ a „fireplace“ a následne už len kliknúť na vybraný playlist.

Komentáre k článku