Vyskúšali sme nový matný fotokalendár. Ako vyzerá vytlačený?

Hoci je nový rok 2021 už dávno tu, kvôli zaneprázdneniu inými vecami sme sa doteraz nestihli vytvoriť náš redakčný kalendár. Stavili sme ako vždy na CEWE, ktorý má v ponuke zaujímavú novinku – matný premium papier pre fotokalendár. Matná je „in“, tak prečo to nevyskúšať?

Nástenný fotokalendár od CEWE môžeme mať v troch veľkostiach – A4, A3 a A2, a to buď na výšku, alebo na šírku. My sme si vybrali zlatú strednú cestu, najpoužívanejší formát A3 na výšku. Keďže posledné tri roky sme vydávali unikátne magazíny TECHBOX na štvrťročnej báze, nazbieralo sa nám akurát 12 perfektných tituliek.

Navyše, so skončením printového magazínu TECHBOX číslom zima 2020 nemohli byť pre kalendár lepšie predlohy, ako práve titulky posledných 12 magazínov v grafike, akú Slovensko doteraz nevidelo.

Pozrite siTECHBOX zima 2020 – Končíme? Nie, pokračujeme!

Už spomínaná novinka, digitálna tlač PREMIUM matná, padla ako najvhodnejšia, keďže aj titulky magazínov boli tlačené v na matnom papieri. Navyše sme chceli vedieť, aký hlbokomatný povrch dokáže CEWE vytvoriť. Samotné CEWE o tomto kalendári hovorí: ako o mimoriadne decentnom a exkluzívnom vzhľade so zamatovým a mierne zdrsneným povrchom.

Formát A3 pri bežnom papieri začína na sume 19,99 €, v prípade prémiového matného papiera je cena o 8 € vyššia a začína na sume 27,99 €. Aktuálne je ale do 14.2. v CEWE na kalendáre akcia s 20% zľavou. Stačí použiť kód 2021-KAL-20 a je to. Namiesto 28 € zaplatíte 22,40 €.

Vytvoriť kalendár je možné on-line, alebo cez appku CEWE fotosvet veľmi jednoducho. Základom je, aby ste mali aspoň 13 fotiek, resp. obrázkov, ktoré chcete použiť a predstavu, ako by mal kalendár vyzerať. Vybrať je možné základný vzhľad z množstva preddefinovaných šablón.

My sme vybrali štýlovú šablónu s jednou veľkou fotkou a dňami pod tým. Škoda však, že kalendár nie je možné „vybaviť“ menami pre jednotlivé dni. Tým, že ide o nemeckú firmu, niečo také možné pre každú krajinu asi nie je.

Fotka v každom mesiaci je v našom prípade titulka, vy si môžete ale zvoliť akúkoľvek inú. Fotky je možné v appke aj mierne upraviť a doladiť.

Na titulku je možné použiť nejakú ďalšiu, 13. fotku, alebo stranu môžete nechať prázdnu, príp. na ňu použiť iba text pre daný rok. Všetky fotky do appky je možné vkladať spôsobom drag&drop, čo chválime.

Po dokončení kalendára je potrebné ho už len objednať. Ak chcete zľavu, v kroku pri potvrdení nezabudnite ho aj zadať.

Veľkou škodou je, že CEWE si stále za zaslanie na svoju vlastnú pobočku účtuje sumu 1,99 €. „Zberne“ sú otvorené aj v súčasnosti, no len na vydávanie on-line objednávok. Aj preto majú mnohé upravené otváracie hodiny. Preto sa radšej o nich informujte vopred. Ak chcete dostať kalendár kuriérom, vyjde vás to na 4,99 €. Dodanie v našom prípade bolo 5 dní, po kalendár sme šli do zberne.

Keďže kalendár medzičasom dorazil, mohli sme si ho poriadne prezrieť. Veľkým plusom za nás je nie len kvalitná väžba, ale hlavne tlač a papier. Ten je krásne matný, takže na kalendár vidieť z každého uhla. Nevidieť na ňom žiadne odlesky.

Papier je aj pomerne hrubý, takže keď okolo kalendáre ktokoľvek prejde, papier sa nedvíha akoby ste ho vytlačili na domácej tlačiarni. Rovnako špičková je kvalita tlače, preto je dobré si dať pozor, aby použité obrázky boli čo najkvalitnejšie. 2 či 3 Mpx fotografie budú na A3 formát málo.

CEWE však celkovo za novinku chválime, opäť nesklamalo.

 

Komentáre k článku