Vyhrajte iRobot Roomba i3+ s automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base

iRobot len pred pár dňami začal na slovenskom trhu predávať svoj najdostupnejší robotický vysávač s automatickým vyprázdňovaním, Roomba i3+. Unikátneho pomocníka do domácnosti máme v redakcii a tak jeden môžete vyhrať aj vy. Stačí sa zapojiť do súťaže na našom Instagrame. Je to jednoduché.

Spoločnosť iRobot predstavila na Slovensku novú sériu inteligentných robotických vysávačov Roomba série i3 (Roomba i3 a Roomba i3+). Tá nahrádza najpredávanejšiu sériu 900 a do strednej triedy prináša automatickú vyprázdňovaciu stanicu Clean Base. Vylepšením prešli aj senzory nárazníka. Nové reaktívne senzory upozornia robot na znížené miesta, na ktorých by sa mohol zaseknúť. Vycúva a pokračuje ďalej vo vysávaní.

Nová séria robotických vysávačov Roomba i3 disponuje inteligentnou navigáciou, vďaka čomu sa pohybuje lineárne a logicky. Nepotrebuje ani kameru a pritom povysáva celý povrch podlahy, vrátane kobercov. Plne nabitá Roomba i3 vysáva až 75 minút. Ak je to potrebné, nabije sa a pokračuje tam, kde skončila, až kým nie je povysávaná celá domácnosť.

Navyše pomocou technológie iRobot Genius Home Intelligence s prvkami umelej inteligencie sa naučí zvyklosti pri upratovaní a navrhne plány čistenia, ktoré vyhovujú potrebám používateľa. Odporúča tiež veci, na ktoré by ste možno ani nepomyslel – napríklad intenzívnejšie čistenie počas alergickej sezóny. Výhodou robotického vysávača je aj šetrenie elektrickej energie.

ZDROJ | iRobot

Stačí sa pozriť na graf vyššie. Predpokladajme, že aby ste mali doma čisto, musíte vysávať každý deň. Uvažujme teda s tým, že vysávate každý deň hodinu, aby ste povysávali celý byt. Pri spotrebe klasického vysávača 800 W je to potom každý deň 800 Wh, a to je v prepočte na peniaze 0,0657 € za deň. Za rok je to 23,97 €. S takýmto vysávačom však musíte osobne robiť a nemôžete sa venovať svojej práci, relaxu alebo deťom. Je to pre vás doslova stratený čas.

Roomba i3+ však má v sebe akumulátor, ktorý sa nabíja v základovej stanici. Pri práci pritom neodoberá žiadnu elektrickú energiu zo siete a nie je teda dôležitá doba jeho vysávania. Navyše vysáva sám, bez vašej asistencie. Akumulátor postačí na povysávanie priemerného bytu a potom sa nabíja zhruba 2 hodiny. Pri jeho nabíjaní je odber okolo 20 W. Po nabití ostáva robotický vysávač v základovej stanici uspatý a má odber okolo 2,2 W. Prepočítané na peniaze je to 1,58 € za rok pri stálom odbere 24 hodín denne!

ZDROJ | iRobot

Za každodenné 2-hodinové nabíjanie akumulátora po vysávaní ročne spotrebujete 14,6 kW, čo predstavuje sumu len 1,19 €. V celkovom súčte vás ročná prevádzka robotického vysávača na elektrickej energii stojí len 2,77 €. Ako vidíte, robotické vysávače iRobot prešli vývojom aj pri znižovaní spotreby elektrickej energie. Sú teraz výrazne úspornejšie, a to hlavne v režime uspatia (stand-by).

Vráťme sa však k funkčnosti novinky. Patentovaný 3-stupňový systém čistenia robotického vysávača pozostáva zo špeciálne navrhnutej bočnej kefky, ktorá vymetá nečistoty pozdĺž stien a nábytku. Druhým stupňom sú dve hlavné gumené kefy, ktoré zabezpečujú efektívne čistenie všetkých typov povrchov. Posledným stupňom je výkonné vysávanie samotných nečistôt. Samozrejmosťou je aj funkcia Dirt Detect, ktorá sa postará o viacnásobné povysávanie viac znečisteného miesta.

iRobot Roomba i3+ je vybavený automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base, ktorá bola doteraz dostupná len pri prémiových robotických vysávačoch Roomba i7+ a s9+. Vďaka nej sa robot zbavuje nazbieraných nečistôt úplne sám. Roomba i3+ automaticky vyprázdňuje povysávané nečistoty, prach a chlpy zo zásobníka do stanice Clean Base po dobu viac ako 60 dní.

Nečistoty sú následne uložené do vrecka AllergenLock, ktoré sa nachádza v stanici. Vrecko používa štyri vrstvy materiálu, vďaka čomu zachytí až 99% alergénov, peľu a čiastočiek väčších ako 10 μm. Vďaka tomuto automatickému systému môžete vypustiť vysávanie z hlavy na celé mesiace. Stanica Clean Base sa dá dokúpiť ako voliteľné príslušenstvo aj k modelu i3.

„Viac ako 30-ročné skúsenosti v segmente robotických vysávačov nám pomáhajú prinášať na trh neustále inovácie a zlepšovať používané technológie,“ povedal Ivan Mucha, produktový manažér spoločnosti iRobot Slovensko.

Pravidelnými aktualizáciami softvéru sú do robotických vysávačov neustále pridávané nové funkcie, ktoré sú založené na najnovších technológiách. V septembri 2021 pribudne aj pre túto novinku iRobot Roomba série i3 funkcia mapovania a výberu miestností, ktoré sa majú vysávať. Všetko toto funguje cez mobilnú aplikáciu iRobot Home, v ktorej je možné robota nastaviť na konkrétny čas v každom dni počas týždňa, ale aj na automatické upratovania, napríklad ak sa vzdialite z domu na viac ako 200 metrov. 

A to stále nie je všetko, ak sa raz rozhodnete pre iRobot, môžete sa tešiť aj na jedinečný iServis Premium. Ak váš robot potrebuje servisný zásah, všetko vyriešite z pohodlia domova cez jednoduchý formulár na www.irobot.sk. Vďaka nadštandardnému riešeniu reklamácií Pick & Return, vyzdvihne váš robot zdarma kuriér priamo u vás doma a v iRobot sa postarajú o jeho opravu.

ZDROJ | iRobot

V autorizovanom servise sa opravujú robotické vysávače alebo mopy výhradne s použitím originálnych náhradných dielov. Najneskôr do 10 dní vám robot vrátia späť na vašu adresu. Vyčistený, opravený a funkčný. Služby iServis Premium bezplatne získavajú všetci zákazníci, ktorí si kúpili produkty iRobot v sieti autorizovaných predajcov. Samozrejme iServis Premium získate aj na iRobot Roomba i3+, ktorý môžete vyhrať v našej novej súťaži.

Ak šikovný robotický vysávač iRobot Roomba i3+ chcete mať aj vy doma, skúste šťastie, zapojte sa do súťaže na našom Instagrame TECHBOX.sk už teraz!

Súťaž je ukončená!

Pozrite siPoznáme výhercu robotického vysávača iRobot Roomba i3+ so stanicou Clean Base

Komentáre k článku