Viete, čo všetko dnes už dokážu merať nové Apple Watch 7?

ZDROJ | Apple

Nové Apple Watch 7 sa ešte nezačali predávať, ale je dobré vedieť, čo vám vedia ponúknuť. Ak ste čítali naše články, tak ste si možno všimli sklamanie, že nové hodinky, mimochodom najpredávanejšej značky na svete, nepriniesli žiadne prevratné funkcie. To však neznamená, že toho ponúkajú málo.

Apple Watch Series 7 disponujú gyroskopom, akcelerometrom, GPS senzorom, meračom srdcového tepu a EKG. Ďalej tu nájdete kompas a snímač detekcie pádu (s možnosťou automatického volania na tiesňovú linku).

Pozrite siNová séria iPhone 13 je tu, prináša nálož vylepšení v rovnakom dizajne

Apple Watch Series 7 získali ako prvé hodinky z dielne Apple schopnosť rozpoznať aj pád z bicykla a konečne (!) ponúkajú automatickú detekciu zastavenia cvičenia. Watch 7, rovnako ako Watch 6, disponujú aktívnym výškomerom, ktorý dokáže bežať na pozadí. Staršie modely to nedokázali.

ZDROJ | Apple

Šiesta séria Apple Watch priniesla nový snímač saturácie krvi kyslíkom (SpO2), elektrický snímač srdcovej činnosti a optický snímač srdcovej činnosti druhej generácie. Nové Apple Watch 7 zrejme disponujú presne rovnakými snímačmi.

Novým hodinkám nechýba vodeoodolnosť do 50 metrov, poradia si aj s prachom. Ostatné parametre takmer na chlp kopírujú Apple Watch 6. Podporujú always-on display a majú 32 GB internú pamäť.

Pozrite siChcem Apple Watch, kúpiť si nový, alebo postačí starší model?

Pripomíname, že dostupnosť Apple Watch Series 7 bude v priebehu jesene. Dovtedy máte dosť času zvážiť, či sa vám vôbec oplatí investovať do nového modelu. V prípade, že vlastníte minuloročné hodinky, je viac-menej isté, že múdrejšie bude počakať do budúceho septembra na Apple Watch 8.

Komentáre k článku