Viete, ako urobíte ľuďom Lepší svet do Vianoc?

Chcete sa zapojiť do Unboxingu, ktorý má zmysel? Tak poďte do toho, máte už len pár dní. Naplňte krabičku potrebnými vecami, ktoré potešia ľudí v núdzi a zaneste ju do predajne Orangeu.

Tento rok je iný, výnimočný. Vy však môžete pomôcť ľuďom, ktorý to potrebujú a to veľmi jednoducho. Nadácia Orange spolu s Orangeom totiž spustili zaujímavú aktivitu Unboxing, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy a spraviť tak jednoduchý dobrý skutok, ktorý má zmysel. Aj do našej redakcie totiž dorazila veľká škatuľa s názvom „Lepší svet do Vianoc„. Bola však prázdna. Prečo? Lebo toto je skutočne Unboxing, aký sme ešte nezažili, dostali sme prázdnu krabičku, ktorú sme s radosťou naplnili.

Cieľom aktivity je totiž naplniť krabičku vecami, ktoré môžu pomôcť a majú zmysel. Keď takto naplnenú krabičku doručíte do ktorejkoľvek predajne Orangeu, dostane sa k vybraným neziskovým organizáciám, ktoré darčeky prerozdelia medzi ľudí v núdzi. Nemusíte však chodiť do predajne najskôr po krabičku. Dokonca už pravdepodobne ani nie sú, aktivita sa totiž stretla s veľkým záujom. Môžete však naplniť akúkoľvek krabičku, ktorú máte doma, kľudne aj tú od topánok.

Pozrite siMartin Hromkovič – Vianoce v Orangei plánujeme už v lete | TECHTALKS

A čím by ste mohli krabičku naplniť? To je na vás. Ale organizátori akcie odporúčajú, že by mohla obsahovať napríklad trvanlivé potraviny (ktoré sa nepokazia a nevytečú), hygienické potreby, dezinfekcia, rúška, nenosené teplé oblečenie, šály, čiapky, ponožky, vitamíny, sušené ovocie, knižku, niečo milé pre potešenie, drobné detské hračky, farbičky, osobné venovanie ale určite poteší aj kresba od detí. Naopak nevkladajte do krabičky žiaden alkohol, vytriedené staré veci zo skrine ani nič živé.

My v redakcii TECHBOX sme krabičku naplnili pár TECH gadgetmi, ale aj sviečkami, kvetinkou, praktickými zápisníkmi pre tvorivé deti či dokonca detskou hračkou. Veríme, že si nájdu svojich adresátov a potešia ich.

Ak ste sa rozhodli aktivity zúčastniť tiež, teší nás to. Akúkoľvek krabičku môžete priniesť do ktorejkoľvek predajne Orangeu aj v aktuálnom období, avšak najneskôr do 23. decembra 2020. Z predajní sa krabičky dostanú k vybraným neziskovým organizáciám, ktoré darčeky prerozdelia a potešia rodiny a ľudí v ťažkých životných situáciách po celom Slovensku.

Budeme radi ak sa zapojíte, aj vďaka vám môžu mnohí zažiť Lepší svet do Vianoc.

Komentáre k článku