Veľké inštitúcie sa hrnú do kryptomien. Prečo?

ZDROJ | Jonas Leupe

Goldman Sachs, Morgan Stanley, Tesla, PayPal a takto by sme mohli ísť ďalej. Toto je zoznam inštitúcií, ktoré už riešia svoje vlastné kryptomenové produkty. Prečo tomu tak je a aké produkty ponúknu?

ZDROJ | PayPal

PayPal

Viac ako 29 miliónov obchodov po celom svete môže vďaka PayPalu používať kryptomeny. Tento týždeň informovala agentúra Reuters, že PayPal má v pláne oficiálne oznámiť umožnenie platby kryptomenami na svojej platforme.

Tak sa už aj oficiálne stalo, keď napríklad na Twitter účte PayPalu, nájdete nasledujúce video, ktoré zhrnie všetko podstatné o tom, čo musíte o kryptomenách na PayPale vedieť.

Tie najpodstatnejšie novinky pritom sú, že PayPal umožňuje platbu 4 kryptomenami (Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash), pričom už túto možnosť môžu využívať priamo obyvatelia USA.

Platí, že možnosť platbou kryptomenami sa objaví na platforme PayPal pre používateľa vždy, keď má dostatok kryptomien na pokrytie celého nákupu či účtu. PayPal rovnako dodáva, že spájanie kryptomien na platbu jedného účtu nie je možné, čo ale nikoho nemôže prekvapiť.

Morgan Stanley a Goladman Sachs

Dňa 17.3.2021 oznámila banka Morgan Stanley, že plánuje sprístupniť služby svojim klientom, ktorý budú môcť nakupovať isté kryptomeny, za istých podmienok, práve cez túto banku. Išlo (a stále ide) samozrejme o veľkú novinku, ktorá môže priniesť kryptomenovému sektoru nielen potrebnú kredibilitu, ale takisto aj nový prílev likvidity, keďže táto banka celkovo spravuje pre svojich klientov približne 1,24 bilióna dolárov (čo už nie je tak ďaleko od trhovej kapitalizácie Bitcoinu).

Zdá sa ale, že ani nie dva týždne po tom, čo sa Morgan Stanley rozhodla túto informáciu zverejniť, môže čeliť prvým „problémom.“ Tie by mohli prísť zo strany večnej konkurencie, banky Goldman Sachs. Tá totižto práve dnes oznámila, že má takisto v pláne umožniť svojim klientom nákup kryptomien prostredníctvom ich produktov a služieb.

ZDROJ | Coindesk

VISA a Mastercard

S trendom idú aj firmy ako VISA a Mastercard, ktoré by svoje služby mali poskytnúť ešte tento rok. 

Podobných príkladov by sa dalo nájsť desiatky. Prečo veľké spoločnosti idú do kryptomien a prečo práve teraz? Kto číta moje články už dlhšie, tak presne vie prečo. Ja by som celý tento proces prirovnal k adopcii internetu. Aj internet bola najskôr záležitosť pár fanatikov. Neskôr si však internet vďaka svojej technológii našiel množstvo fanúšikov. Najskôr ho začali používať bežní ľudia a neskôr sa začali pridávať veľké firmy.

ZDROJ | USA Today

V 90-tych rokoch vznikali firmy ako Amazon, Google a rôzne ďalšie, ktoré celé svoje podnikanie postavili na internete. Kryptomeny sú momentálne v takej fáze ako bol internet v 90-tych rokoch. Diskusia už nie je o tom, či sú krypotmeny podvod, ale ako túto technológiu využiť vo svoj prospech. Podobný trend bude ešte pokračovať a firmy sa zrejme budú stále pridávať. 

Komentáre k článku