Užite si home office naozaj štýlovo s Kingston Workflow Station

Dokovacia stanica od renomovanej spoločnosti Kingston prináša praktickú odpoveď na riešenie problémov s nedostatkom konektorov. Tie sú v prípade ultrabookov naozaj veľké, zvlášť dnes, keď mnohí musíme pracovať v provizórnych kanceláriách vytvorených v našich domovoch.

V januári sme vás informovali o tejto novinke, ktorá bola predstavená na CES 2021. Netrvalo dlho, aby si našla cestu do našej redakcie a následne do mojich rúk.

Na trhu je množstvo rozbočovačov, hubov a dokovacích staníc, ktoré umožňujú lepšiu správu s externými pamäťami. Kingston Workflow Station prináša svieži vánok do stojatých vôd dizajnu a účelovosti. Poskytuje dokovacie riešenie s ľahkým prístupom k pamäťovým médiám a ponúka pohodlný prenos z viacerých zdrojov naraz. Prirodzene, USB porty sa dajú využiť aj na pripojenie ďalších periférií.

Workflow Station je elegantný dock, ku ktorému si môžete pripojiť naraz až štyri moduly Kingston Workflow Reader, označované aj ako miniHub.

Vďaka modulárnemu riešeniu môžete vziať so sebou do terénu len miniHub, ktorý budete používať. Napríklad ten so slotmi na SD karty, ak idete fotiť a budete rýchlo prenášať súbory do počítača. Modulárne riešenie umožňuje aj rýchlu a lacnú výmenu miniHubu, v prípade, že sa poškodí, alebo prestane po čase fungovať.

Workflow Station je pomerne ľahké zariadenie, ktoré je z veľkej časti vyrobené z plastu. Spracovanie je však veľmi kvalitné, nepôsobí lacno a rozhodne nebude dizajnovo rušiť na vašom pracovnom stole. Na zadnej časti nájdete len dva porty. Jeden DC na privedenie napájania a druhý, USB-C, ktorým sa pripojíte k počítaču.

Kingston Workflow Station má rozhranie USB 3.2 Gen 2 USB a rozmery 160,27 x 70,27 x 55,77 mm pri hmotnosti 262 gramov. MiniHub má USB 3.2 Gen 1, rozmery 62,87 × 16,87 x 50 mm a hmotnosť 30 gramov.

Rozhranie zaručuje rýchly prenos súborov, čo poteší aj tých, ktorí pracujú s veľkými súbormi, napríklad filmári. Inštalácia docku je veľmi jednoduchá a spočíva v zapojení dvoch káblov zozadu do počítača a do elektrickej zásuvky.

Prenosové rýchlosti s SD kartou Kingston SDXC 128GB Canvas React Plus UHS-II V90.

Prenosové rýchlosti ponúka veľmi slušné. V prípade, že použijete kartu Kingston SDXC 128GB Canvas React Plus UHS-II V90, môžete počítať s čítaním 258,2 MB/s a ​​zápisom 218,0 MB/s.

Ani rýchlosti microSD karty od Kingstonu nie sú zlé. Čítanie dosahovalo hodnoty 245,8 MB/s, ​​zápis sa pohyboval na 191,3 MB/s.

Prenosové rýchlosti s microSD kartou Kingston Canvas Kingston microSD React Plus MicroSDXC 128GB UHS-II U3.

Keď som však zmeral rýchlosť s priloženým adaptérom microSD/SD, namerané rýchlosti prudko padli. Dajte si teda pozor a ak sa dá, použite originál miniHub so slotmi pre microSD karty. Ušetríte si drahocenný čas, aj nervy.

Ak použijete redukciu na SD kartu, počítajte s markantným znížením prenosových rýchlostí.

Samotný Workflow Station nesvieti, modrú LED však nájdete na vrchnej časti miniHubu pri každom porte. Strieborné prevedenie je univerzálnym riešením, ktoré sa veľmi dobre vynímalo aj pri mojom iMacu. Po zapojení som si túto možnosť prenášania a spravovania dát okamžite obľúbil a ako sa hovorí, dávalo mi to zmysel.

Jedinú výčitku mám k tomu, že porty sú len na miniHuboch. Keď som mal zapojených viacero externých diskov a SD kariet, párkrát sa mi stalo, že by sa mi zašiel ešte jeden port, ktorý by bol napríklad na zadnej strane. Využitie by našiel napríklad pri nabíjaní smartfónu, či hodiniek. Takto je Workflow Station naozaj len stanica, ktorá je bez modulu nepoužiteľná.

Kingstom Workflow Station je dodávaný s jedným USB miniHubom, ktorý je vybavený USB-A a USB-C portom s rýchlosťou USB 3.2 Gen 2. Ďalšie miniHuby si musíte zakúpiť samostatne. Cena docku je 119,90 eur, jeden miniHub vás vyjde na 33,90 eur. Nejde teda o najlacnejšie riešenie, ale z pohľadu toho, čo ponúka to môže byť pre profesionálov a aktívnych používateľov veľmi dobrá voľba.

Komentáre k článku