Toto sú bankové appky, ktoré naplno fičia na smartfónoch Huawei

Huawei AppGallery sa neustále rozširuje o nové aplikácie. Dôkazom sú aj slovenské bankové appky, ktoré majú svoje zastúpenie aj v tomto virtuálnom obchode.

Viete, že smartfóny Huawei v rámci obchodu AppGallery ponúkajú všetky známe aplikácie vrátane tých bankových? Stačí si v rámci AppGallery vybrať kategóriu „financie“ a nájdete tu zoznam aplikácií najznámejších bánk, ktoré na Slovensku poznáme.

Vitajte v 1. časti nášho nového seriálu, v ktorom si predstavíme možnosti a výhody obchodu AppGallery. Dnes sa budeme venovať práve bankovým aplikáciám, kde aktuálne nechýba aplikácia žiadnej dôležitej banky na našom trhu.

Pozrite siHuawei ekosystém HMS sa rozrastá aj o bankové appky. Pribudla ČSOB

ČSOB Smart Banking

Mimoriadne prehľadná a populárna aplikácia Smart Banking od ČSOB naplno funguje aj na Huawei smartfónoch. Platí to aj o doplnkovej aplikácii ČSOB Smart Token, ktorú banka spustila tento rok a ktorá slúži na posilnenie zabezpečenia cez tzv. dvojfaktorovú autentifikáciu.

Pokiaľ máte účet v ČSOB-éčke, môžete cez túto perfektnú appku okrem sledovania stavu účtu či posielania platieb, dokonca aj kupovať lístky do MHD v rámci integrovaného systému Bratislavského kraja či dokonca investovať do akcií. To všetko z pohodlia Huawei smartfónu.

Spomínaná doplnková aplikácia Smart Token dokáže načítať špeciálny obrazec, ktorý pripomína QR kód a následne vám vygeneruje 8-miestny číselný kód, ktorý zadáte pri potvrdení platby. Smart Token tiež slúži na prihlasovanie sa do desktopovej verzie ČSOB Smart Bankingu čím vlastne nahrádza nutnosť zadávať SMS kód.

Pozrite siTakto pohodlne zaplatíte faktúru len cez ČSOB SmartBanking

George Slovensko (Slovenská sporiteľňa)

Kto by nepoznal jednu z najznámejších bankových aplikácií, ktorá dostala vlastné meno s nádychom Veľkej Británie. George od Slovenskej sporiteľne taktiež nechýba v App Gallery a ponúka presne to, na čo sme zvyknutí – prehľad osobných financií a hlavne jednoduché platenie cez adresát. Aplikácia George Slovensko navyše umožňuje IBAN jednoducho naskenovať cez fotoaparát. Zabudnite tak na nudné hľadanie a písanie dlhého IBAN kódu.

Pokiaľ obľubujete investície, aplikácia George vám umožní z pohodlia smartfónu investovať do fondov. Podobne ako pri smartfónoch s operačným systémom Android, aj pri Huawei smartfónoch môžete do tejto aplikácie vstupovať cez odtlačok prsta.

Pozrite siGeorge od SLSP vie pracovať už aj s biometriou

OTP Banka

Populárna banka od našich susedov z Maďarska ponúka taktiež bohaté funkcie vrátane platieb cez QR a IBAN skener či generovanie PDF potvrdenia o každej platbe. Aby toho nebolo málo, v aplikácii OTB Banka si viete uzavrieť cestovné poistenie a aktivovať či blokovať kartu v prípade, že zistíte jej odcudzenie.

Mnohé banky vyžadujú pri zmenách limitov na kartách osobnú návštevu pobočky. Pri aplikácii OTB Banka si viete nastaviť limit v priebehu pár sekúnd a klikov. Samozrejmosťou je odomykanie cez odtlačok prstu.

To, že ide o populárnu aplikáciu, dokazuje aj počet stiahnutí. V App Gallery si OTP Banka aplikáciu stiahlo viac ako 12 000 používateľov.

Pozrite siHuawei Mate 40 Pro a Pro+ prinášajú prepracovaný dizajn, aj nové fotoaparáty

Tatra Banka

Najstaršia slovenská banka má svoje zastúpenie aj v Huawei AppGallery. Tá na rozdiel od konkurenčných aplikácií umožňuje napríklad zjednodušený výber z bankomatu bez nutnosti mať platobnú kartu pri sebe alebo perfektnú funkciu s príznačným menom MaFIN, ktoré je skratkou pre osobného virtuálneho Manažéra Financií.

Aplikácia Tatra banka tiež ponúka zákaznícku podporu v podobe chatbota, ktorý dokáže pomôcť s najnutnejšími problémami priamo v rozhraní appky.

Medzi ďalšie šikovné funkcionality patrí zobrazovanie zostatku ešte pred prihlásením či nastavenie limitov na kartách. Pokiaľ si chcete založiť účet v Tatra Banke, zvládnete to tiež z pohodlia aplikácie bez nutnosti návštevy pobočky.

VÚB Mobil Banking

Ďalšou zaujímavou bankovou aplikáciou, ktorú si môžete na smartfón Huawei stiahnuť, je VÚB Mobil Banking vrátane doplnkovej aplikácie VÚB VIAMO na rýchle posielanie platieb známym.

Devízou aplikácie je úprava PUSH notifikácií, ktoré si viete prispôsobiť podľa seba. Môžete si tak napríklad zvoliť názov svojho účtu, o ktorom vám bude banková aplikácia posielať upozornenia na smartfón.

V rámci spomínanej aplikácie VIAMO môžete posielať platby jednoducho cez telefónne číslo. Taktiež v rámci tejto aplikácie môžete pripomenúť známemu, že vám má poslať peniaze.

Ako vidíte, v Huawei AppGallery nájdete aj poriadnu dávku bankových aplikácií, ktoré si ich viete bezplatne stiahnuť. Zároveň môžeme očakávať, že spomínané bankové aplikácie doplnia aj ďalšie banky, ktoré pôsobia na Slovensku. Už teraz v App Gallery nájdeme služby ako Home Credit či Curve, ktoré tiež ponúkajú finančné služby a ktoré sú využívané aj na Slovensku.

Výhodou je, že pokiaľ túžite mať na Huawei smartfóne akúkoľvek ďalšiu bankovú či inú aplikáciu, viete si o ňu požiadať priamo v AppGallery.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom Huawei Technologies (Slovak) s.r.o.

Komentáre k článku