Top smartfóny do 150 €, ktoré nie sú len pre deti

Vianoce sa rýchlo blížia, preto je ten správny čas, vymyslieť pre svojich blízkych darček, ktorý ich poteší. A to, že telefón nemusí byť len drahý na to, aby spĺňal rôzne požiadavky potvrdzuje aj týchto 8 smartfónov do 150 €.

Viac tipov na darčeky z najrôznejších kategórií nájdete v našej špeciálnej sekcii Vianoce.

Na zhrnutie pár dôležitých zásad:

  • 150 € je predsa len suma, pri ktorej treba obetovať niektoré vlastnosti
  • v tejto cenovej kategórii by malo byť HD rozlíšenie štandardom, Full HD bude skôr zriedkavé
  • tak ako vždy, i teraz prízvukujeme, aby ste dbali na veľkosť batérie
  • pozerajte telefóny s dostatočnou pamäťou, alebo možnosťou rozšírenia SD kartami
  • najlepším riešením budú pravdepodobne čínske značky

To najzaujímavejšie na trhu

V rozmedzí, ktoré zakončuje hranica 150 € sa stále dá vybrať pomerne slušný smartfón. Zastúpenie tu má takmer každý väčší výrobca.

Tak ako aj v iných prípadoch, najlepším riešením budú čínske značky. Treba sa zamerať na tie, ktoré ešte nie sú tak známe a cestu na trh si hľadajú hlavne s nízkou cenou a dobrou výbavou.

Všetky ceny v zozname sú oficiálne, preto sa môže stať, že smartfón nájdete na internete aj o niekoľko desiatok eur lacnejšie. Naopak by to však byť nemalo.

Coolpad Modena 2

149,00 €

coolpad-modena-2-22

Čoraz populárnejším výrobcom u nás sa stáva značka Coolpad. Ten, ako je už zvykom, si razí cestu medzi ľudí pomocou dobre nastavenej ceny a slušným parametrom. Ponúkne 5,5-palcový HD displej s 2,5D zakrivením i 8-megapixlový zadný snímač.

O výkonnú stránku sa stará 4-jadrový MediaTek procesor spolu s 2 GB pamäte RAM. Táto kombinácia sa v našej recenzii osvedčila pozitívne. Batéria má kapacitu 2 500 mAh.

Pozrite si11 top smartfónov do 300 €, ktoré nesklamú ani pod stromčekom

Huawei Y5 II Dual SIM

119,00 €

07-huawei-y5-ii
ZDROJ | Huawei

Nástupca modelu Huawei Y5 prináša niekoľko zmien. Medzi ne patrí vylepšený 5-palcový HD displej aj 8-megapixlový fotoaparát. Nezmenila sa 1 GB hodnota RAM, naopak procesor je teraz od výrobcu MediaTek.

Okrem všetkých základných funkcii tu nájdeme 2 200 mAh batériu.

Lenovo Vibe C2

129,00 €

lenovo-vibe-c2
ZDROJ | Lenovo

Ďalšou čínskou značkou v našom zozname je Lenovo, známe hlavne kvôli notebookom. Vibe C2 má 5-palcový HD displej, 1 GB pamäte RAM a 4-jadrový procesor Mediatek.

Fotiť budete môcť zadným 8 Mpx snímačom, ale i prednou selfie kamerou s 5 megapixlami. Batéria má kapacitu slušných 2 750 mAh.

LG K8

139,00 €

LG K8 01
ZDROJ | LG

Kórejci majú v dostupnej skupine smartfónov tiež čo povedať. LG to potvrdzuje s 5-palcovým HD displejom, 8-megapixlovým snímačom aj batériou s kapacitou 2 125 mAh.

O chod systému sa postará 1,5 GB pamäte RAM a štvor-jadrový MediaTek procesor.

Pozrite si13 smartfónov, ktoré by každý chcel nájsť pod stromčekom

Microsoft Lumia 650 Dual SIM

139,00 €

Microsoft Lumia 650 2
ZDROJ | Microsoft

Do výberu sa dostal aj operačný systém Windows Phone. Microsoft Lumia 650 disponuje 5-palcovým displejom s rozlíšením HD. O výpočtovú stránku zariadenia sa stará Snapdragon 212, ktorému sekunduje 1 GB RAM.

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx. Kapacita batérie sa však zastavila na pomerne slabých 2 000 mAh. Naopak dobru správou je slot pre dve SIM karty.

Vodafone Smart Prime 7

125,00 €

vodafone-smart-prime-7
ZDROJ | Vodafone

Vodafone už dávno nie je len operátorom. Smart Prime 7 má, tak ako aj ostatní, 5-palcový HD displej, ktorý živí batéria s dostatočnou kapacitou 2 540 mAh.

Snapdragon 210 a 1 GB pamäte RAM by mali zvládať základné úlohy bez väčších problémov. Fotky zvečníte 8-megapixlovým fotoaparátom.

Samsung J3 (2016)

139,00 €

samsung-galaxy-j3-2016
ZDROJ | Samsung

Nižšia trieda od Samsungu môže zaujať zriedkavým procesorom s názvom Spreadtrum, ktorému sekunduje 1,5 GB pamäte RAM. 5-palcový panel s HD rozlíšením dopĺňa prémiový Super AMOLED displej.

Na zadnej strane sa potom nachádza fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx. Pod ním sa skrýva batéria s kapacitou 2 600 mAh, s ktorou sme boli spokojní.

Pozrite si15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých

Xiaomi Mi4c

139,00 €

xiaomi-mi4c
ZDROJ | Xiaomi

Posledným kandidátom je už známa čínska spoločnosť Xiaomi. Za cenu 140 € dostanete v ako jedinom smartfóne 5-palcový Full HD displej, Snapdragon 808 a 2 GB pamäte RAM.

V najlepších vlastnostiach pokračujeme aj pri fotoaparáte, 13 Mpx by mal postačovať. Celé to zakončí veľká, 3 080 mAh batéria.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku