Top 8 smart wearables ako ideálny darček na Vianoce

ZDROJ | Apple

Tak milí priatelia, do Štedrého dňa ostáva menej než 10 dní a je načase, aby sme vám ukázali ďalšie tipy na darčeky. Tentokrát sme zostavili rebríček top 8 smart wearables, zariadení, ktoré môžete nosiť.

Wearables sú špecifickou kategóriou, do ktorej okrem smart hodiniek patria aj smart náramky či iné inteligentné časti oblečenia a doplnkov.

Na čo nezabudnúť pred kúpou

  • Kvalitné materiály by mali byť na prvom mieste. Náramok alebo hodinky budeme používať a nosiť v podstate každý deň, takže by ste mali myslieť na to, že väčšina materiálov sa vie veľmi rýchlo opotrebovať. Hodinky preto ponúkajú rôzne druhy náramkov či ochranných materiálov.
  • Výdrž batérie by tiež mala zohrať dôležitú rolu. Ak hodinky nevydržia viac ako 12 hodín aktívnej činnosti, kúpu si rozhodne premyslite.
  • Značka by tiež mala zohrať dôležitú úlohu. Do nezmámych mien by sme radšej na vašom mieste peniaze neinvestovali, najmä keď na našom trhu máme dostatočný výber za nie až také vysoké ceny.
  • Množstvo funkcií, ktorými hodinky disponujú by mali byť dôležitým rozhodovacím faktorom. Niektoré hodinky podporujú podporu pre takmer všetky športy, iné hodinky ponúkajú zabudovaný snímač srdcového tepu alebo GPS funkcie.
  • Dizajn hrá rolu? Toto je skôr otázka na vás, keďže niekto uprednostňuje krásne kusy elektroniky a to aj keď si človek ide iba zabehať. Inému je to jedno a ide mu hlavne o to aby produkt perfektne fungoval.

Amazfit

72,00 €

Začneme smart náramkom, ktorý okrem inteligentných funkcií spĺňa funkciu módneho doplnku. Používateľovi umožňuje merať aktivitu – kroky, vzdialenosť, bežeckú aktivitu a orientačné množstvo spálených kalórii. Automaticky meria taktiež aj dĺžku spánku a bdelosti.

Amazfit
ZDROJ | Amazon

Nechýba zabudovaný tichý alarm, ktorý vás upozorní pomocou jemných vibrácií. Náramok sa prepája cez Bluetooth so smartfón aplikáciou.

Amazfit
ZDROJ | Amazon

Pozrite siAmazfit – inteligentný náramok v úlohe módneho doplnku

Náramok Amazfit je vodeodolný a jadro je vyrobené z keramiky. Ak sa poponáhľate, mali by ste stihnúť náramok kúpiť ešte pred Vianocami na Amazone.

Alcatel MOVETIME Track & Talk Watch

99,00 €

Ďalším miestom v našom rebríčku zastupujú smart hodinky, nie však obyčajné. Ide o špeciálne hodinky od Alcatelu určené malým deťom

Alcatel MOVE
ZDROJ | Alcatel

Pomocou hodiniek môže vaša ratolesť telefonovať či zanechať hlasovú správu. Hodinky zabezpečujú neustály kontakt s vašim dieťaťom. Vďaka smartfón aplikácii a GPS funkciám sa viete do 90 sekúnd dozvedieť, kde sa dieťa nachádza.

Zaujímavou funkciou je možnosť vloženia SIM karty a nastavenie bezpečnej „virtuálnej“ zóny, v ktorej sa môže dieťa pohybovať. Ak túto zónu opustí, na váš telefón sa automaticky odošle správa.

Pozrite siAlcatel MOVETIME Track & Talk Watch – smarthodinky pre najmenších

Misfit Phase

179,00 €

Tentokrát už ide o smart hodinky pre dospelých a to navyše veľmi pekné a elegantné. Síce sa pre nás nejedná o známu značku, v amerike predstavuje Misfit firmu, ktorá sa venuje primárne kategórii wearables.

misfit-phase
ZDROJ | Misfit

Výhodou je práve ich obyčajný, no elegantný vzhľad, s ktorým sú na nerozoznanie od obyčajných analógových hodiniek.

Misfit Phase sa však dokážu spárovať s telefónom a z funkcií vedia počítať kroky, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť či kvalitu spánku. Zabudovaný je aj 3-osový akcelerometer.

Pozrite siMisfit Phase – krásne hybridné hodinky s dobrou cenou

TomTom Runner 3

139,00 €

Ďalším zaujímavým wearable zariadením sú športové hodinky, ktoré by sa dali zaradiť medzi top hodinky na trhu v pomere kvalita/cena. TomTom Runner je tohtoročná novinka, ktorú sme nedávno aj otestovali a v našej recenzii si odniesla 88%.

tomtom-runner-3-17

RECENZIATomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

Hodinky sa držia svojho jednoduchého vzhľadu, no pridávajú takmer všetky druhy bežných športov, ktoré si môžete v hodinkách nastaviť.

TomTom Runner 3 poteší integráciou GPS funkcií. Nechýba zabudovaný snímač srdcového tepu.

Garmin Forerunner 235

349,00 €

Hlavný konkurent značky TomTom, Garmin, má tiež svoje perfektné športové hodinky. Tie sú síce drahšie, no vyzerajú perfekne a ponúkajú o niečo elegantnejšie ovládanie aj rozhranie.

Garmin Forerunner 235
ZDROJ | Garmin

Hodinky Garmin Forerunner 235 sú síce už starší model, no stále veľmi kvalitný a svojich záujemcov má aj dnes, keďže ponúka niekoľko plusov.

Veľkou výhodou je zabudovaný merač srdcového tepu a kvalitný akcelerometer. Hodinky sa skvele hodia pri bežeckom tréningu. Výdrž hodiniek je solídnych 16 hodín. Navyše vyzerajú veľmi pekne a moderne.

Garmin Vivofit Jr.

99,00 €

Garmin neponúka iba profesionálne fitness hodinky, ale pred pár mesiacmi si pripravil niečo aj pre najmenších. Okrem sympatickej ceny, ponúkajú tieto náramky štýlový dizajn a zaujímavé funkcie.

https://www.youtube.com/watch?v=o3tSPdRyzNI

Pozrite siGarmin Vivofit Jr. – dizajnový fitness náramok pre vaše deti

Garmin chce, aby si deti osvojili pohybové návyky už v skorom veku, a tak ich bude náramok okrem bežného merania krokov či spánku motivovať hrami edukačného charakteru, ktoré budú obsahovať rôzne druhy výziev, po ktorých splnení dostanú odmenu.

Rodičia detí si zároveň môžu kontrolovať pohybovú aktivitu svojich ratolestí.

Snapchat Spectacles

185,00 €

Teraz niečo pre milovníkov populárnej služby Snapchat. Firma, ktorá stojí za aplikáciou, tento rok vypustila do predaja tieto zvláštne štýlové okuliare, ktoré v podstate nahrádzajú telefónnu kameru a dokážu fotiť, prípadne natáčať svet okolo vás.

spectacles-4
ZDROJ | Snap

Pozrite siSpectacles – prvé okuliare s videom od Snapchatu

Po odfotení sa materiál môže priamo zdielať na sociálnu sieť Snapchat. Napriek tomu, že sa jedná o drahý a celkom smiešny darček, milovníci Snapchatu a mladšia generácia, ktorá túto aplikáciu obľubuje, sa určite poteší.

Apple Watch Series 2

419,00 €

Čo by to bol za zoznam, ak by sme nespomenuli niečo od Apple. Druhá séria smart hodiniek Apple Watch si zobrala za cieľ opraviť väčšinu nedostatkov z predchádzajúceho typu.

https://www.youtube.com/watch?v=p2_O6M1m6xg

Napriek tomu, že sa jedná o najdrahšie wearable zariadenie z nášho zoznamu, nemôžeme povedať, že by sa neoplatilo kúpiť.

Okrem špičkového dizajnu pribudlo GPS, 50% nárast rýchlosti a dlhšia výdrž batérie, ktorá bola kameňom úrazu predchodcu. Môžete si tiež vybrať zo širokej ponuky dizajnov, medzi ktorými je napríklad aj Nike športové prevedenie.

apple-watch-series-2-press-9
ZDROJ | Apple

Pozrite siApple Watch Series 2 – druhá generácia bude hlavne odolnejšia

V prípade, že ste si z nášho zoznamu nevybrali, odporúčame pozrieť ostatné tipy na vianočné darčeky v našej sekcii VIANOCE. Pre tých z vás, ktorí vybrali ten správny darček, gratulujeme a odporúčame ho ísť rýchlo kúpiť pretože v obchodných domoch už začína to skutočné šialenstvo.

ZdrojAmazon,Alcatel,Mistif,Snapchat

Komentáre k článku