7 najzásadnejších noviniek nového Apple iPhone 7

ZDROJ | Apple

Už je známe čo všetko nové iPhone 7 prinesie. Rovnako je známe aj to, čo ostalo po starom. Aké sú však skutočne tie top vlastnosti, ktoré budúci majitelia nového iPhonu ocenia podľa nás?

RECENZIATento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

apple-iphone-7-15
ZDROJ | Apple

RECENZIAApple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

1. Vodotesnosť

Vlastnosť, na ktorú majitelia iPhonu už dlho čakali. Síce už predchádzajúca verzia iPhone 6S bola pomerne dobre odolná voči vode, ale až iPhone 7 prináša skutočnú odolnosť. Spĺňa totiž normu IP67. To znamená, že by mal vydržať v hĺbke jeden meter po dobu 30-tich minút.

apple-iphone-7-by-apple-ok-21
ZDROJ | Apple

Je však otázne, ako to v skutočnosti je. Keďže Apple nikde neprezentuje iPhone 7 ako skutočne vodotesný smartfón, tak ako to robí napríklad Samsung. Navyše na stránke Apple môžete nájsť pri novom iPhone informáciu, že vodotesnosť sa môže používaním stratiť.

Pozrite siApple iPhone 7 Plus vs jeho priama konkurencia

Veríme, že sa čoskoro po uvedení nového jabĺčka do predaja objaví dostatok testov toho, koľko vo vode skutočne vydrží.

apple-iphone-7-jet-black-03
ZDROJ | Apple

2. Tlačidlo bez tlačidla

Tí z vás, ktorí mali už prvý iPhone určite vedia, že tlačidlo Home tu s nami bolo v podstate bez veľkých zmien už od začiatku. Apple však v prípade nových smartfónov vymenil obyčajné spínač, za nové tlačidlo Home, ktoré má haptickú odozvu.

apple-iphone-7-by-apple-ok-20
ZDROJ | Apple

Toto je veľmi vítaná zmena, keďže práve tlačidlo Home bolo jednou z najporuchovejších súčiastok a jeho odstránenie bolo tiež podmienkou pre získanie vodotesnosti.

Otázne je ako bude tlačidlo reagovať, keďže samotné tlačidlo sa v podstate nehýbe a kliknutie je vytvárané len pomocou haptiky.

3. Ešte lepší fotoaparát

Vylepšenia v oblasti fotoaparátu boli samozrejme v tomto prípade očakávané. Apple nesklamalo. Oba smartfóny, teda aj menší 4,7″ iPhone 7a 5,5″ iPhone 7 Plus sú vybavené optickou stabilizáciou.

Pozrite siAké sú rozdiely medzi novými Apple iPhone 7 a iPhone 6/6S?

Okrem toho však Apple popracoval aj na kvalite samotného fotoaparátu. Ten dostal do vienka nielen väčší snímač, ale hlavne nižšie clonové číslo F/1,9. Mali by sme sa tak tešiť na lepšie fotografie za slabého svetla.

iphone-7-kamera-01
ZDROJ | Apple

Podstatného vylepšenia sa dočkal aj iPhone 7 Plus, ktorý ako prvý iPhone v histórii prináša dvojicu hlavných fotoaparátov. Tie disponujú rozličnou ohniskovou vzdialenosťou a tak iPhone 7 Plus ponúkne optické dvojnásobné priblíženie.

Okrem toho však Apple pridá aj funkciu pre rozmazanie pozadia, ktorá bude dostupná ale až ako aktualizácia v októbri. Poteší však vylepšenie FaceTime kamery, ktorá konečne ponúkne Full HD video a rozlíšenie 7 Mpx.

4. RIP 16 GB

Tak na toto sme si museli počkať pomerne dlho. Ale pri novom iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ako aj pri starších modeloch a iPadoch Apple konečne zrušil 16 GB verziu.

Základný model tak bude disponovať pamäťou 32 GB a okrem neho bude k dispozícii aj 128 GB a 256 GB model. Aj 32 GB je však podstatne lepšie ako pôvodných 16 GB, čo bolo na dnešné smartfóny už žalostne málo.

5. Nové farby

O tom, že iPhone 7 bude k dispozícii aj v nových farbách sa hovorilo už pomerne dlho. Apple nakoniec tak učinil a okrem striebornej, zlatej a ružovo zlatej farby tak pribudla dvojica čiernych farieb, ktoré nahradia vesmírne sivú.

apple-iphone-7-plus-by-apple-03
ZDROJ | Apple

Nová matná čierna s jednoduchým názvom Black bude pravdepodobne jednou z najobľúbenejších farieb v prípade novinky. Lesklá čierna „Jet Black“ vyzerá veľmi dobre na fotografiách, avšak bude určite magnetom na odtlačky prstov a navyše bude ja veľmi ľahko poškrabateľná.

6. Stereo reproduktory

Predchádzajúce verzie si vystačili aj s mono reproduktorom, používatelia však chceli, aby mal iPhone stereo reproduktory. A stalo sa tak. Tento problém vyriešilo Apple podobne ako HTC v prípade modelu 10 veľmi elegantne.

iphone-7-stereo-repro-01

Namiesto použitia ďalšieho reproduktora bude totiž funkciu druhého reproduktora pri prehrávaní multimédií suplovať reproduktor, ktorý je štandardne využívaný na telefonovanie. Navyše by mal vedieť smer zvuku prispôsobiť aktuálnej polohe smartfónu.

7. Apple AirPods

Je pravda, že odstránenie 3,5 mm konektora bude ešte dlho diskutovanou zmenou, ale nové bezdrôtové slúchadlá AirPods sa Apple skutočne vydarili. Dizajnom pripomínajú model s káblom, ale sú kompletne bezdrôtové.

apple-iphone-7-by-apple-ok-1
ZDROJ | Apple

Apple pre ne vyvinul nový procesor, ktorý sa bude starať o prenos hudby a navyše priamo v balení dostanete aj prenosnú externú batériu, ktorá slúchadlá dokáže nielen chrániť, ale aj nabíjať. Ani ich cena 159 € nie je tak závratná, ako sme pri Apple produktoch zvyknutí.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku