Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2021

ZDROJ | Apple TV+

Február so sebou prináša novú várku rôznorodých seriálov na streamovacie služby. My vám, ako každý mesiac, prinášame výber šiestich, ktoré nás zaujali v redakcii.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Druhý mesiac ponúka o niečo slabšiu ponuku než v januári a skôr budú vo februári dominovať filmy, o ktorých si povieme v polovici mesiaca. Napriek tomu sme sa snažili vybrať tie najperspektívnejšie kúsky, do ktorých jednoznačne patrí nová európska tvorba.

filmy na nete
ZDROJ | Pixabay

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

Beartown

HBO GO – 22. február

IMDB – 7,2/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – 71 %

Severské kriminálne príbehy sú známe po celom svete. Beartown je najnovším počinom od HBO podľa adaptácie rovnomennej švédskej knihy od Fredrika Backmana. Hokejový zápas v malom severskom mestečku je kľúčovou udalosťou, do ktorej vkladajú nádeje miestni obyvatelia.

V deň zápasu však dôjde k násilnému činu, ktorý zasiahne celé mesto a jeho obyvateľov a odkrýva spleť tajností. Seriál ponúka päť epizód a podľa uverejnených recenzií sa máme na čo tešiť.

Firefly Lane

Netflix – 3. február

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Očakávaná dráma, ktorá sleduje dve najlepšie kamarátky z detstva, Tully and Kate, ktoré naprieč životom prekonali množstvo skúšok. Od ich detstva sa presúvame do časov ich dospelosti, kedy ich môže navždy rozdeliť zrada.

Tvorkyňou seriálu je Maggie Friedman, ktorá má na konte množstvo epizód k rôznym podobne ladeným dramatickým seriálom ako napríklad No Tomorrow, Witches of East End či Once and Again.

For All Mankind Season 2

Apple TV+ – 19. február

IMDB – 7,6/10

Rotten Tomatoes – 73 % Average Tomatometer, 87 % Average audience score

ČSFD – 79 %

Na Apple TV+ sa vracia druhá séria populárneho seriálu, ktorý sleduje alternatívnu históriu, v ktorej Sovietsky zväz porazil USA v prvenstve v ceste na Mesiac.

Keďže ide o úspešný seriál, ohlásená bola už aj príprava tretej série. Zaujímavosťou je, že seriál okrem odlišností v histórii, sleduje aj rozdiely v spoločenských normách a prejavoch, na ktoré majú historické udalosti dopad.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

The Crew

Netflix – 15. február

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Komediálny seriál z prostredia pretekov NASCAR, kde z jedného tímu odchádza šéf a prenecháva ho svojej dcére, ktorá ho chce zmodernizovať. To sa však nepáči zvyšku tímu.

V hlavnej úlohe sa objaví herec Kevin James známy z rôznych rodinných komédií. Seriál ponúkne sedem kratších epizód.

The Investigation

HBO GO – 1. január

IMDB – 7,6/10

Rotten Tomatoes – 71 % Average Tomatometer

ČSFD – 76 %

Ešte jedna kriminálna novinka zo Švédska, tentokrát podľa skutočnej udalosti, ku ktorej došlo v roku 2017 na palube ponorky Nautilus. Na ponorku prichádza novinárka Kim Wallová, ktorá však následne zmizne. Príbeh ukazuje podrobne prípad zmiznutia, ktorý vyšetruje šéf kodanskej kriminálnej polície.

O réžiu sa postaral Tobias Lindholm, ktorý už má na konte niekoľko kvalitných filmov vrátane scenára k európskemu filmu roka 2020 – Chľast.

Tribes of Europa

Netflix – 19. február

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Nemecký sci-fi seriál o troch súrodencoch, ktorí sa v roku 2074 rozhodnú zmeniť osud Európy, ktorá sa po globálnej katastrofe rozpadla na množstvo malých štátov, ktoré bojujú o nadvládu.

O réžiu sa postaral tvorca Philip Koch, ktorý má na konte niekoľko nemeckých televíznych filmov. Uvidíme, či sa podarí zopakovať úspech nemeckého seriálu Dark.

Komentáre k článku