Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2020

ZDROJ | Netflix

Aj keď sa karanténne opatrenia postupne uvoľňujú, Netflix a iné streamovacie služby naďalej ponúkajú množstvo perfektného obsahu. Opäť sme pre vás pripravili výber 6 najzaujímavejších seriálov, ktoré môžeme čakať tento mesiac.

Máj so sebou prináša množstvo nových titulov o láske a vzťahoch. Do nášho zoznamu vyberáme seriály zo všetkých známych streamovacích služieb vrátane Apple TV+, Netflix, Amazon Prime a HBO GO.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že takmer všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

Pozrite si15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

Hollywood

Netflix – 1. máj

IMDB – 5,5/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Na tento seriál sa musí tešiť každý milovník filmového umenia. 8-dielny seriál nás zavedie do továrni na sny – Hollywoodu povojnových rokov, kde sa snaží uspieť skupina mladých filmárov a hercov. Uvidíme tak legendárne postavy zo zlatej éry amerického filmového priemyslu.

O réžiu tejto minisérie sa postaral Ryan Murphy, ktorý ma na konte film Eat, Pray, Love či úspešné seriály ako American Horror Story a The Politician.

Space Force

Netflix – 29. máj

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dlho-očakávaná hviezdne obsadená sci-fi komédia o jednotke vesmírneho nasadenia dorazí koncom mája na Netflix. Americká armáda sa rozhodne vytvoriť šiestu vetvu na ovládnutie vesmíru a touto úlohou poverí štvorhviezdičkového generála Marka R. Nairda.

V hlavných úlohách sa objaví Steve Carell a John Malkovich. Steve Carell, známy predovšetkým z bláznivých komédií, je zároveň tvorcom tohto seriálu.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2020

The Eddy

Netflix – 8. máj

IMDB – 6,5/10

Rotten Tomatoes – 83 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Meno Damien Chazelle by pre filmových nadšencov nemalo byť neznáme. Tento talentovaný režisér za posledné roky priniesol viacero výborných filmov vrátane Whiplash, La La Land a First Man. V najnovšom seriáli od Netflixu, o ktorého réžiu sa postaral práve Demaien Chazelle, sa pozrieme na príbeh jazzového klubu v srdci Paríža.

Podobne ako pri filmoch La La Land a Whiplash, ani pri tomto seriáli by nemala byť núdza o výborný soundtrack a jazzové skladby.

Trying

Apple TV+ – 1. máj

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Aj Apple TV+ tento mesiac prinesie nový seriál, konkrétne komédiu Trying. Jason a Nikki by chceli dieťa a rozhodnú sa o adopciu. Keďže vedú značne chaotický život, je otázne, či sú na rodičovstvo vôbec pripravení.

Podľa trailerov pôjde o presne ten druh feel-good seriálu, pri ktorom si viete oddýchnuť v časoch krízy. Na Apple TV+ je seriál dostupný už od dnešného dňa.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020

Upload

Amazon Prime – 1. máj

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – 83 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Predstavte si seriál Black Mirror skombinovaný s romantickou komédiou. O takýto počin sa pokúsili na streamovacej službe Amazon Prime. Po smrti si vo svete tohto seriálu môžete vybrať či chcete „existovať“ ďalej vo virtuálnom svete. Hlavná hrdinka Nora pracuje ako zákaznícky servis pre digitálny posmrtný svet Lakeview, kde sa ocitá Nathan, ktorý zomrel po autonehode.

Vtipný, inteligentný a hlavne plný originálnych nápadov. Taký by mal byť Upload, o ktorého réžiu sa postaral Greg Daniels, tvorca úspešného seriálu The Office.

White Lines

Netflix – 15. máj

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Kriminálna téma spojená s drogovým biznisom je na Netflixe populárna. Po Narcos tu máme ďalší zaujímavý seriál z tohto prostredia, tentokrát od tvorcu fenomenálneho Money Heist.

Sestra sa vydáva na Ibizu zistiť, kde bol celý čas jej brat, ktorý sa objavil po 20 rokoch a ktorého všetci považovali za mŕtveho.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020

V máji toho bude na streamovacích službách oveľa viac než náš skromný výber. Premiéra očakávaného seriálu I Know This much is True, o ktorom sme písali minulý mesiac, sa odložila až na máj, takže už o pár dní si budete môcť pozrieť prvú sériu tohto seriálu na HBO GO.

Na HBO GO tiež pokračuje výborný nový seriál Mrs. America s fenomenálnou Cate Blanchett. Na Amazon Prime sa fanúšikovia seriálu Homecoming dočkajú 22. mája druhej série.

Netflix prinesie druhú sériu seriálu Dead to me a to už 8. mája, no nebudú chýbať ani novinky ako napríklad španielsky seriál Valeria, ktorý sa objaví taktiež 8. mája či triler Into the Night, ktorý je dostupný už od 1. mája.

Komentáre k článku