Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021

ZDROJ | Amazon Prime Video

Aprílová ponuka seriálov sa rozrastie o zaujímavé tituly, medzi ktorými nájdeme aj overené klasiky, aj novinky.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké epizódy.

ZDROJ | Medium

Life in Color with David Attenborough

Netflix – 22. apríl

IMDb – 9.0/10 

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Nový prírodopisný dokumentárny seriál z dielne Netflixu sa tentokrát zameria na farby v živočíšnej ríši. Dokumentárna séria Life In Color bola natočená novými špeciálnymi kamerami, ktoré dokážu zachytiť aj tie najmenšie farebné detaily.

Dokumentárny film ukáže, ako rôzne zvieratá využívajú svoje sfarbenie. Aby toho nebolo málo, celý seriál je nahovorený fenomenálnym dokumentaristom, Davidom Attenboroughom.

Mare of Easttown

HBO GO – 19. apríl

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Očakávaná miniséria s Kate Winslet v hlavnej úlohe prinesie príbeh detektívky, ktorá vyšetruje miestnu vraždu a medzitým sa jej vlastný život rozpadá.

Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity v malom mestečku v americkej Pensylvánii, ponúkne autentický obraz toho, ako rodina a dávna tragédia ovplyvňujú našu prítomnosť. Miniséria bude pozostávať zo 7 epizód.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Shadow and Bone

Netflix – 23. apríl

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Leigh Bardugo je autorkou populárnej young-adult knižnej trilógie Shadow and Bone Trilogy. Tá sa dočká seriálového spracovania na Netflixe a už o pár týždňov si ju môžete pozrieť.

Príbeh sleduje sirotu Alinu Starkov, ktorá objavila výnimočnú schopnosť, pomocou ktorej môže oslobodiť svoju krajinu. Stáva sa súčasťou špeciálnej armády Grisha, ktorá je poslaná, aby bojovala vo vojnou rozdelenom svete.

The Handmaid’s Tale Season 4

HBO GO – 30. apríl

IMDb – 8,4/10 

Rotten Tomatoes – 88 % (Tomato meter), 78 % (Audience score)

ČSFD

Koncom apríla by mala na HBO GO doraziť už štvrtá séria úspešného seriálu, ktorý je v našich končinách známy pod názvom Príbeh služobníčky.

Adaptácia knižného románu ukazuje svet blízkej budúcnosti, v ktorom sa neplodnosť rieši ženskými otrokyňami, ktoré sú najímané do bohatých rodín, aby plodili deti. Seriál bol za štyri sezóny svojej existencie ovenčený dvoma Zlatými glóbusmi a množstvom ďalších ocenení.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

The Mosquito Coast

Apple TV+ – 30. apríl

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Seriálová adaptácia rovnomennej knihy prinesie dramatický príbeh úteku vynálezcu s celou svojou rodinou do Mexika po tom, čo po nich začne ísť americká vláda.

Dobrodružný seriál ponúkne 7 epizód a v hlavných úlohách sa predstavia Justin Theroux, Gabriel Bateman a Melissa George.

Them

Amazon Prime Video – 9. apríl 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Na Amazon Prime Video už o pár dní dorazí pozoruhodný hororový seriál, ktorý bude sledovať príbeh černošskej rodiny, ktorá sa nasťahuje do „bielej štvrte“ v Los Angeles 50. rokov, kde ich miesto pokojného života, bude čakať boj s rasistickými susedmi a zlými silami z iného sveta.

Vizuálna stránka vyzerá výborne a v mnohom pripomína perfektný horor Us. Podľa prvých trailerov sa tiež môžeme tešiť na strašidelnú atmosféru.

Komentáre k článku