Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2021

ZDROJ | Netflix

S polovicou mesiaca je tu aj náš pravidelný výber top 6 filmov, ktoré sa za tento mesiac objavili alebo sa ešte len objavia na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

filmy na nete
ZDROJ | Pixabay

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

I Care a Lot

Netflix – 19. február 2021

IMDB – 6,4/10

Rotten Tomatoes – 93 % (tomato meter)

ČSFD – N/A

Zákonná zástupkyňa, ktorá zneužíva svoje postavenie na odčerpávanie úspor dôchodcov sa stretáva so súperkou, ktorú podviesť nebude také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá.

Kriminálny triler s prvkami čiernej komédie dorazí na Netflix už o pár dní a podľa traileru sa máme rozhodne na čo tešiť. Hlavnú úlohu nemohol dostať asi nikto lepší ako Rosamund Pike, ktorá ukázala svoj talent hrať vypočítavú ženu už vo filme Gone Girl.

Judas and the Black Messiah

HBO GO – 12. február 2021

IMDB – 7,9/10

Rotten Tomatoes – 97 % (Tomato meter)

ČSFD – 67 %

Bill O’Neal je zlodejom áut, ktorý sa vydáva za agenta FBI. Následne ho však odhalia a navrhnú mu, aby sa výmenou za slobodu infiltroval k hlave radikálnej skupiny Čierni panteri.

Životopisný film sleduje obdobie rokov 1956 až 1971, kedy dochádzalo zo strany vlády USA a FBI k aktívnemu potláčaniu skupín, ktoré vláda považovala za nebezpečné. Cieľom bol dokonca aj Martin Luther King či spomínaná strana Čiernych panterov.

Malcolm & Marie

Netflix – 5. február 2021

IMDB – 6,8/10

Rotten Tomatoes – 59 % (Tomato meter), 71 % (Audience score)

ČSFD – 68 %

Dramatický počin s talentovanými hercami Johnom Davidom Washingtonom a Zendayou ukazuje príbeh páru, ktorý sa vracia domov po premiére filmu, ktorý natočila hlavná postava Malcolm. V očakávaniach recenzií však počas večera prejde ich vzťah tvrdou skúškou.

Film zaujme najmä vizuálnou stránkou a konverzačným štýlom, ktorý pripomína divadelné predstavenie.

News of the World

Netflix – 10. február 2021

IMDB – 6,8/10

Rotten Tomatoes – 88 % (Tomato meter), 89 % (Audience score)

ČSFD – 67 %

Dobrodružný western s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe vyrozpráva príbeh veterána z americkej občianskej vojny, ktorý sa vydáva na cestu cez celý Texas, aby jednej sirote našiel nový domov.

O réžiu sa postaral talentovaný Paul Greengrass, ktorý v minulosti priniesol viacero kvalitných filmov ako napríklad Captain Phillips alebo United 93.

Space Sweepers

Netflix – 5. február 2021

IMDB – 6,6/10

Rotten Tomatoes – 54 % (Tomato meter), 84 % (Audience score)

ČSFD – 63 %

Príbeh štyroch outsiderov, ktorí sa v roku 2092 naháňajú za vesmírnym odpadom a na jedno mieste nachádzajú androidku, ktorá by im mohla zabezpečiť veľké peniaze. Juhokórejský dobrodružný film poteší fanúšikov sci-fi.

Režisér Sung-hee Jo prináša originálnu environmentálnu myšlienku do žánru sci-fi. Recenzie na tento film sú skôr rozporuplné, no milovníci žánru by si mali prísť na svoje.

Pelé

Netflix – 23. február 2021

IMDB – 6,6/10

Rotten Tomatoes – 54 % (Tomato meter), 84 % (Audience score)

ČSFD – 63 %

Jediný muž, ktorý vyhral tri tituly Svetového pohára. Prerod z mladého nádejného futbalistu na národného hrdinu Brazílie. To je obsahom nového životopisného dokumentu Pelé.

Okrem doteraz neuverejnených archívnych záberov, sa dočkáme aj exkluzívnych rozhovorov s jeho bývalými spoluhráčmi Zagallom, Jairzinhom a Rivellinom.

Komentáre k článku